Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
mihaela r's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


mihaela r's Content

There have been 4 items by mihaela r (Search limited from 06-January 08)


Sort by                Order  

#230096 Registrul operatorilor intracomunitari

Postat de mihaela r on 20 August 2010 - 01:35 PM in Impozitare - TVA

buna ziua,
eu inca nu sunt lamurita cu cazierele necesare pentru acest registru.
Deci actionar unic al firmei din Romania care efectueaza operatiuni intracomunitara este o persoana juridica americana, administratorul este numit o persoana fizica romana. De ce am eu nevoie pentru a ma putea inscrie in registrul operatorilor intracomunitari.

Va multumesc!



#53622 grile impozitare salarii

Postat de mihaela r on 30 November 2005 - 02:24 PM in Arhiva

Buna ziua,
am mare nevoie de grilele de impozitare a salariilor din 1993-2003, Va rog sa ma ajutati.
Mihaela



#49204 Probe examen

Postat de mihaela r on 04 November 2005 - 08:11 PM in Arhiva

asta este ordinea sigur.
Bafta!



#19802 depasire costuri - difernte de curs valutar

Postat de mihaela r on 12 May 2005 - 01:32 PM in Arhiva

In anul trecut am primit o comanda pt. executarea unui produs in valoare de 16126 $.
Banii primiti de la furnizor pentru executarea comenzi au fost repatizati in trei transe, astfel:
- 5322 $ la cursul 34182 lei
- 5322 $ la cursul 33197 lei
- 5482 $ la cursul 33457 lei
Produsul a fost terminat si livrat in 2005 la un curs al dolarului de 27650 lei.

Datorita acestui curs mic inregistrat la expedierea marfii a rezultat o depasire de costuri de aprox. 10 mil.
De asemenea se inreg si dif de curs valutar.
As dori sa stiu care sunt inregistrarile contabile corecte in acest caz.

Va multumesc!
Mihaela R.




Cometa SQL