Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
gabisan's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


gabisan's Content

There have been 4 items by gabisan (Search limited from 07-January 08)


Sort by                Order  

#196303 Aplicatie salarizare on-line

Postat de gabisan on 09 March 2009 - 11:07 AM in Arhiva

Pentru ca majoritatea membrilor de aici sunt contabili si utilizatori de internet cred ca e locul cel mai potrivit pentru intrebarea mea.

"Ai fi dispus sa utilizezi o aplicatie on-line pentru modulul de salarizare?"

Avantajele ar fi: o aplicatie simpla si usor de folosit in care sa te autentifici prin user si parola, sa nu iti bati capul daca ai ultima versiune si cum sa o actualizezi.
Ai la dispozitie toate rapoartele (stat plata, declaratii), care ar putea fi descarcate de pe site sau trimise prin e-mail, pentru imprimare.
In plus pentru cei care pot depune declaratiile on-line acest lucru s-ar putea face direct de pe server-ul pe care ruleaza aplicatia.
Unul din incoveniente ar fi faptul ca informatiile legate de angajati s-ar afla pe server-ul aplicatiei si nu pe calculatorul tau. De aici vine si intrebarea din sondaj.

Cu rugamintea de a-mi da macar un raspuns la sondaj, astept eventuale comentarii sau intrebari.

Va multumesc si va doresc o zi excelenta!



#68824 declaratie fnuass

Postat de gabisan on 21 February 2006 - 02:40 AM in Arhiva

mihaela luta a spus:

multumesc pentru fnuass. am reusit.
pentru cass l-am reinstalat si acum mai rau imi da mesajul 'nu poate initializa baza de date' Din lac in put!!!!! ce fac sau ce nu fac bine??

ai dezinstalat versiunea veche inainte sa o instalezi pe ultima?



#68196 SINDICATUL CONTABILILOR DIN ROMANIA

Postat de gabisan on 18 February 2006 - 01:48 AM in Arhiva

nu sunt contabil dar m-am lovit de partea cu declaratiile lunare, iar de la inceputul anului mi-a ajuns pana peste cap cu toate aplicatiile lor. mie unuia forumul asta mi-a fost de mare ajutor sa pot fi cat de cat la curent cu "ultimele noutati in domeniu".

eu unu nu inteleg de ce trebuie sa inghitim toate mizeriile astea de aplicatii care pe langa faptul ca parca sunt facute cu picioarele (si nu ma intereseaza pe cine jignesc), in cazul in care reusesti sa le instalezi iti mai strica si alte programe deja instalate, facand beta-testing pentru ei...

"Ne adaptam la toate prostiile."
f bine spus. cat de amuzant trebuie sa fie pentru cineva din afara sa citeasca numai un topic din forum pe subiectul asta cu declaratiile si programe de declaratii si cu toate modificarile care apar.

sincer m-am gandit si eu la chestia asta cu unitatea... dar chiar nu vad ce s-ar putea face? ce se poate face sa fim si noi auziti. o "greva fiscala" ? (cred ca asta e termenul corect) ma gandeam ca macar toti cei care sunt pe acest forum sa ne sincronizam cumva sa depunem toti rectificative intr-o luna, sa le dam de lucru, habar n-am... dar la urma urmei pe cine ar afecta? poate macar ne-ar auzi cineva....



#66176 programul de sanatate

Postat de gabisan on 10 February 2006 - 03:27 PM in Arhiva

din ce am vazut se pare ca se pot depune si online
https://www.casmb.ro/rap_login.php




Cometa SQL