Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
zegetina's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


zegetina's Content

There have been 4 items by zegetina (Search limited from 04-January 08)


Sort by                Order  

#64811 PFA Cu norma fixa , am vreo limita la cat pot incasa ?

Postat de zegetina on 06 February 2006 - 02:15 PM in Arhiva

Cred ca se vorbeste aiurea (no offense). Este un topic de discutii in care nestiutorii pun intrebari si cei care stiu, pot si vor ajuta.

Eu am pus o intrebare cat se poate de la subiect si clara si as dori un raspuns la fel. Daca ai posibilitatea sa imi dai unul, merci mult, daca nu, lasa pe altul care stie (no offense again)

Eu unul urasc cand pun o intrebare (asa, ca un om ne-avizat) si primesc un raspuns de genul uitate la legea cutare ordonanta aia si mai nu stiu eu unde. Daca ai "puterea" sa ii dai omului "mura-n gura" de ce il trimiti la plimbare si nu il ajuti? Vorba aia .. pana la urma tot pe tine o sa te deranjeze cu intrebari stupide (din punctul tau de vedere) dar vitale pentru el.

E chiar asa de greu ? Sincer nu cred.



#64512 PFA Cu norma fixa , am vreo limita la cat pot incasa ?

Postat de zegetina on 04 February 2006 - 09:51 AM in Arhiva

Marea majoritate a celor care pun intrebari aici sunt nestiutori de contabilitate si nu prea ii intereseaza ce lege ce zice (sau nu stiu sa se uite prin legi). Chiar nu stie nimeni sa dea un raspuns fara a trimite la anumite ordonante sau legi care trebuiesc studiate ?



#64189 PFA Cu norma fixa , am vreo limita la cat pot incasa ?

Postat de zegetina on 02 February 2006 - 10:06 PM in Arhiva

Ar fi chiar super o lista cu ce e de facut ca si contabilitate, ce cheltuieli (daca exista -- daca mut sediu in alta localitate si acolo stau in chirie pot trece chiria ca si o cheltuiala ... sau faze de genul) se pot trece pe PFA, apoi legat de impozitele pentru sanatate si carte de munca ce procent si din ce ...
Informativ, dar cat se poate de cuprinzator.
Ma intereseaza in special, faza cu norma fixa



#64109 PFA Cu norma fixa , am vreo limita la cat pot incasa ?

Postat de zegetina on 02 February 2006 - 04:57 PM in Arhiva

Buna,

In aceeasi situatie ma aflu si eu. Sunt programator si tocmai mi-am depus actele pentru PFA. Urmeaza sa ma duc pentru declararea venitului si am inteles ca este optiunea "cu norma fixa de venit". Puteti sa imi spuneti si mie, va rog, ce implica asta? Asa ca pentru copii mici :)

Ma intereseaza in mod deosebit daca mai trebuie tinuta ceva contabilitatea sau hartogarii ... si taxele (sanatate, pensie) precum si impozit care sunt de platit.

Merci mult. Ma puteti gasi si pe mail direct la romancristinel@yahoo.com




Cometa SQL