Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Wasabi's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Wasabi's Content

There have been 1 items by Wasabi (Search limited from 08-January 08)


Sort by                Order  

#112148 Angajare cu contract de colaborare PFA ?!

Postat de Wasabi on 14 December 2006 - 07:05 PM in Arhiva

Salut! Si eu ma aflu in aceeasi situatie ca si OviDeus , si e posibil exact la aceeasi firma daca e in Iasi. La unele nelamuriri am gasit raspuns chiar in acest topic, dar eu sunt in continuare nedumerit si nesigur in ce priveste acest contract. :thumbup: Spre rusinea mea cunostintele pe care le am in acest domeniu tind spre zero si la cate "inginerii" economice se fac in Romania suflu si in iaurt.

Facturierul si chitantierul de care vorbeste egroeg se obtin in momentul in care devii PFA, sau sunt niste acte care stau pe undeva si le pot avea doar daca fac vreo cerere? Intreb asta pentru ca, din cate mi s-au spus pana acum, va trebui sa semnez un ordin de plata in alb. Acest ordin de plata ar trebui sa le foloseasca lor in cazul in care eu as strica ceva prin sediul lor; dar ce siguranta voi avea ca nu imi vor imputa niste cheltuieli care nu mi se datoreaza? E ok acest ordin de plata in alb sau sa ma feresc de el?

In alta ordine de idei, daca eu voi lucra ca PFA, pot face un imprumut in banca ca si atunci cand esti angajat cu carte de munca?

Sunt sigur ca mai am o multime de nelamuriri , dar pe moment nu imi mai vine nimic in cap. Oricum o sa citesc cu foarte mare atentie contractul inainte de a-l semna si am sa va tin la curent.

Multumesc !




Cometa SQL