Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Gianinutza's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


Gianinutza's Content

There have been 104 items by Gianinutza (Search limited from 02-January 08)



Sort by                Order  

#128303 activitatea mea principala are un CAEN, dar eu fac mai mult alta activitate

Postat de Gianinutza on 11 April 2007 - 01:50 PM in Arhiva

Eu am ca activitate pp "comert cu material lemnos" si printre secundare si lucrari de c-tii;codul CAEN pt c-tii e diferit de cel pt comert,eu in devizul de lucrari cum imi evidentiez fondul de risc(care se calc in functie de codul CAEN)?



#130043 activitatea mea principala are un CAEN, dar eu fac mai mult alta activitate

Postat de Gianinutza on 30 April 2007 - 10:10 AM in Arhiva

Vezi postareabsd, la Apr 11 2007, 03:03 PM, a spus:

Vezi postareaGianinutza, la Apr 11 2007, 02:50 PM, a spus:

Eu am ca activitate pp "comert cu material lemnos" si printre secundare si lucrari de c-tii;codul CAEN pt c-tii e diferit de cel pt comert,eu in devizul de lucrari cum imi evidentiez fondul de risc(care se calc in functie de codul CAEN)?



...... in deviz folosesti conform codului , iar la comert, tot asa, nu?
asta e problema,in deviz inginerul foloseste codul de la c-tii,spune ca nu are altfel cum ,deci incasez cf devizului calculat cu un cod pt c-tii dar platesc cf statelor de plata alta suma,care corespunde calculatiei cf codului CAEN de comert,pt ca asta e activitatea principala. :smile:



#222432 achizitii intracomunitare / topic 2010

Postat de Gianinutza on 16 March 2010 - 02:44 PM in Arhiva

Buna ziua!Firma mea a ,platitoare de tva in Romania achiz.marfa pe care o vinde unui platitot tva din UE.Cum facturez?E la fel ca la servicii,adica scutit cu drept de deducere si celalalt aplica taxare inversa?Multumesc.



#133609 2007 - examen expert contabil

Postat de Gianinutza on 10 June 2007 - 06:35 PM in Arhiva

Pentru NICOFOLO:
Parerea mea este ca poti sa tii contabilitate si la alte firme,dar cu contract de munca cu timp partial,nu in calitate de "prestator de servicii",cum spui tu;nu esti contabil autorizat sau expert contabil.




Cometa SQL