Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
dacron's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


dacron's Content

There have been 87 items by dacron (Search limited from 25-December 07)



Sort by                Order  

#162292 in ce consta contabilitatea pt o firma recent deschisa?

Postat de dacron on 12 February 2008 - 12:21 PM in Arhiva

La Administratia Financiara trimestrial , in rest lunar.



#162288 grila salarizare

Postat de dacron on 12 February 2008 - 12:13 PM in Arhiva

Conform atributiilor prevazute in fisa postului. Angajarea pe acest post nu necesita studii superioare.
Deci puteti incheia contarctul de nunca cu un salariu de 600 lei



#162283 noi coduri CAEN=schimbare certificate inmatriculare?

Postat de dacron on 12 February 2008 - 12:01 PM in Arhiva

Nu este nici un fel de reclama .Am vrut doar sa intind o mana de ajutor ,oferind o solutie de gasire rapida a transcrierii noilor coduri Am observat ca este necesar acest lucru. ( cererile adresate lui constantini )



#162281 in ce consta contabilitatea pt o firma recent deschisa?

Postat de dacron on 12 February 2008 - 11:45 AM in Arhiva

Ca un prim pas trebuie sa depuneti o delaratie 010 la Administratia Financiara ,prin care sa consemnati
-angajarea salariatului ,incepand ci 01.02.2008
- plata trimestriala a obigatiilor salariale
Atentie , trebuie sa aveti la Dvs, o copie dupa contractul de munca inregistrat la ITM si o copie dupa certificatul de inmatriculare.
Ca microintreprindere ve-ti depune la Administratia Financiara declaratiile aferente obligatiilor fiscale datorate
-bugetului de stat ,bugetului asigurarilor sociale si fondurilor speciale - trimestrial , adica in luna Aprilie 2008, pentru primul trimestru al anului 2008.
La Casa de Pensii , la Casa de Asigurari de sanatate, la Agentia de Ocupare a Fortei de Munca , la Itm , unde declaratiile se depun lunar, ve-ti merge in Martie 2008



#162272 noi coduri CAEN=schimbare certificate inmatriculare?

Postat de dacron on 12 February 2008 - 11:05 AM in Arhiva

Pentru noile coduri putem accesa si www.cod -caen.eu



#162189 Declaratie sanatate CASS

Postat de dacron on 11 February 2008 - 04:23 PM in Arhiva

Pe website-ul CASMB a fost publicata o noua versiune a aplicatiei Atlas
Asigurati, 2.00.
Sper ca de aceasta data nu vom mai avea probleme in transmiterea declaratiilor.



#161986 Declaratie sanatate CASS

Postat de dacron on 09 February 2008 - 12:07 AM in Arhiva

Pe website-ul CASMB a fost publicata o noua verisiune a aplicatiei
Atlas Asigurati, 1.83.
Spor la treaba.



#159627 Declaratia 392A si Declaratia 392B

Postat de dacron on 23 January 2008 - 10:37 PM in Arhiva

Am fost la Adm Financiara Sector2 si la toate ghiseele era afisata informatia despre 392 (A / B ):
se depune pana pe 25.02.2007.

Scuze, 25.02.2008



#159626 cotizatia Ceccar - deductibila limitat

Postat de dacron on 23 January 2008 - 10:25 PM in Arhiva

Vezi postareaanuszka, la Jan 23 2008, 09:07 AM, a spus:

Pentru PFA : 400 lei iar pentru SRL : 800 lei.
Multumesc mult anuszka.



#159041 cotizatia Ceccar - deductibila limitat

Postat de dacron on 20 January 2008 - 12:06 PM in Arhiva

Ref : Experti contabili , membrii CECCAR
Va rog frumos , imi poate comunica cineva , care este cotizatia fixa anuala pe 2008 (persoane fizice - salariate ,liber profesioniste,-si persoane juridice ) la aceasta categorie profesionala ?



#158942 firma contabilitate

Postat de dacron on 19 January 2008 - 10:21 AM in Important in meseria de contabil

Ma ofer sa ajut (atat cat pot ), eventual ofer colaborare , in intocmirea situatiilor financiare 2007
tuturor membrilor conta .ro care au nevoie
reclame7@yahoo.com



#158030 IMM platitor de impozit pe profit. CUM FACTUREZ CU TVA SAU FARA?

Postat de dacron on 13 January 2008 - 12:44 PM in Arhiva

Vezi postareaalecu32, la Jan 13 2008, 08:26 AM, a spus:

Am si eu o intrebare. Am facut o firma noua (copycenter cod CAEN 8219). Sunt microintreprindere platitoare de IMPOZIT PE PROFIT. Intrebarea mea este cum facturez? cu TVA sau FARA TVA?. Ce fel de facturier personalizat sa imi comand? CU RUBRICA DE TVA SAU FARA RUBRICA. Cum fiscalizez casa de marcat: sa bata cu tva sau fara tva. C.I.F ul meu este FARA "ro".

As dori cine imi raspunde sa imi dea si un act normativ de unde sa rezulte ceea ce ma intereseaza.

Va multumesc.
Fara Tva




Cometa SQL