Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
asanil's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


asanil's Content

There have been 6 items by asanil (Search limited from 11-January 08)


Sort by                Order  

#246935 imi trebuie casa de marcat ?

Postat de asanil on 06 January 2012 - 08:03 PM in CASA DE MARCAT

Multumesc Tzica ...din nou



#246922 imi trebuie casa de marcat ?

Postat de asanil on 06 January 2012 - 08:38 AM in CASA DE MARCAT

Vezi postareaasanil, la 06 January 2012 - 08:31 AM, a spus:

saluti,

daca ma puteti clarifica......o societate presteaza servicii electronice (pagina web anunturi)...in cazul in care clientii sunt persoane fizice...cu precadere din afara Romaniei...am obligatia de a avea casa de marcat?
Multumesc

inca o precizare care cred ca e importanta...incasarile se vor face doar prin transfer bancar...



#246921 imi trebuie casa de marcat ?

Postat de asanil on 06 January 2012 - 08:31 AM in CASA DE MARCAT

saluti,

daca ma puteti clarifica......o societate presteaza servicii electronice (pagina web anunturi)...in cazul in care clientii sunt persoane fizice...cu precadere din afara Romaniei...am obligatia de a avea casa de marcat?
Multumesc



#246838 Tva Google Adwords

Postat de asanil on 02 January 2012 - 07:37 PM in Arhiva

Multumesc frumos pentru ajutor si un an nou fericit



#246816 Tva Google Adwords

Postat de asanil on 30 December 2011 - 09:45 PM in Arhiva

un SRL neplatitor de TVA presteaza servicii atat pentru persoane fizice cat si pentru persoane juridice, atat in comunitate cat si in afara comunitatii....cum intocmesc facturile pentru cazurile de mai sus? din punct de vedere al TVA-ului?
dar daca societatea neplatitoare de TVA achizitioneaza servicii de la persoane fizice cat si juridice atat din comunitate cat si din afara ei, ce obligatii de raportare sau plata a TVA-ului are?
multumesc.



#243205 Monografie servicii electronice

Postat de asanil on 20 July 2011 - 02:53 PM in MONOGRAFII CONTABILE

Salutare,

Daca ma puteti ajuta si pe mine cu o monografie servicii electronice (administrare paginii web)
Multumesc.




Cometa SQL