Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Mi_ha_e_la's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Mi_ha_e_la's Content

There have been 2 items by Mi_ha_e_la (Search limited from 30-December 07)


Sort by                Order  

#263183 Organigrama firma 6920

Postat de Mi_ha_e_la on 26 June 2014 - 06:22 PM in Arhiva

Administrator>Contabil sef>Contabil
>Contabil


E in regula organigrama?



#262921 Ce studii sa urmez dupa licenta la CIG?

Postat de Mi_ha_e_la on 12 June 2014 - 05:24 PM in Cum poti deveni contabil

Sunt studenta la Contabilitate si informatica de gestiune,anul 2, si ma gandesc la ceea ce voi face dupa terminarea facultatii.Ce sanse as avea sa fiu angajata ca si contabila avand in vedere ca media finala va fi in jur de 7,pentru ca nu sunt la invatamant de zi,am copil si imi e destul de greu cu toate astea pe cap?Cat conteaza nota la angajare?Nu am de gand sa raman doar cu facultatea.Pana dau licenta copilul mai creste,si voi putea invata mai mult.Ma gandesc la CECCAR,la master...dar as vrea sa stiu ca toate astea imi vor folosi la ceva.Nu mi-as dori sa raman doar cu diploma.As vrea sa stiu ce ''drum'' e mai bine sa urmez,si mai ales cand.Sa reformulam:
1)Dau licenta,imi gasesc un loc de munca ca economist/contabil.Ce pasi trebuie sa urmez pentru a avansa?Sa urmez CECCAR sau master?Master in ce domeniu?Sau amandoua?Cand e momentul potrivit pentru a face toate astea?Dupa licenta,sa fac imediat masterul/CECCAR?sau sa profesez ca si contabil/economist si apoi sa imi continui studiile?
2)Initial vroiam sa urmez management,dar m-am reorientat pentru ca e mai usor sa gasesti loc de munca in domeniul contabilitatii.Deci,nu m-ar deranja sa continui nici pe partea asta...

PS Vreau sa stiu ce studii sa urmez,in domeniul Stiinte economice:management/contabil pentru a obtine un loc de munca mai bun,cu un program de lucru decent si un salariu cat mai bun,normal!




Cometa SQL