Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
xint's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


xint's Content

There have been 27 items by xint (Search limited from 02-December 07)



Sort by                Order  

#30784 Salariu minim pe economie 330 lei??????????

Postat de xint on 04 August 2005 - 10:10 AM in Arhiva

Biz a spus:

Da, intr-adevar m-am interesat la Inspectia Muncii Bucuresti si cei de acolo mi-au spus ca in contract salariul minim trebuie sa fie de 330 lei si ca salariul minim brut pe tara garantat in plata, prevazut de lege este de 310 lei.

adica? negociez cu omul un salariu si i-l scriu in contract si de la alt salariu de incadrare ii calculez statul de plata? e o aberatie...
la ITM Arad s-a denominat de la 3100000 la 310 RON... era afisat pe usa si inspectorul ITM mi-a primit decizia asa.



#28905 carte de munca provizorie???????!!!!!!!!!!!!!

Postat de xint on 19 July 2005 - 12:42 PM in Arhiva

LuizaM a spus:

Pana cumperi cartea de munca mai poti sa dai si o copie dupa registrul angajatilor cu fila unde sunt datele lui iar pe copie sa fie mentionat conform cu originalul semnat si stampilat. Eu am auzit multe cazuri in care aceasta copie a fost suficienta, chiar si pentru credite.

Contractul de munca ar fi mai indicat (cu toate actele aditionale), deoarece in Registru nu apare salariul de incadrare.




Cometa SQL