Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
GOIA ADRIAN-NICOLAE's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 9

Salt la continut


GOIA ADRIAN-NICOLAE's Content

There have been 201 items by GOIA ADRIAN-NICOLAE (Search limited from 24-November 07)



Sort by                Order  

#58137 PROVIZIOANE CREANTE CLIENTI

Postat de GOIA ADRIAN-NICOLAE on 05 January 2006 - 10:03 AM in Arhiva

In anul 2002 am vandut niste marfa la o firma. Dupa un timp firma respectiva a refuzat sa ne mai plateasca marfa si am dat-o in judecata. Administratorul acestei firme a ajuns la inchisoare, iar pe la sfarsitul anului trecut am primit o hartie de la executorul judecatoresc prin care ni s-a adus la cunostinta ca nu se mai poate recupera nimic. Se poate ajusta baza impozabila la TVA sau nu? Si cu ce procent avand in vedere ca in 2002 cota TVAera de 22%.
Multumesc.




Cometa SQL