Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
dragosdana's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


dragosdana's Content

There have been 131 items by dragosdana (Search limited from 13-December 07)



Sort by                Order  

#247101 acordare premii vizitatori site

Postat de dragosdana on 14 January 2012 - 02:13 PM in Arhiva

Am un client care vrea sa acorede prin tragere la sorti premii pentru vizitatori. Premiile vor merge direct de la furnizor catre castigator fara sa mai treaca pe la firma mea care doar le va plati. Ce inregistrari ar trebui sa fac?



#245073 Achizitionare auto intracomunitar

Postat de dragosdana on 10 October 2011 - 08:57 AM in Arhiva

Reprezint o persoana juridica care are ca obiect de activitate comertul cu autoturisme. Aduce autoturisme din comunitate si le vinde in tara. Pana acum platea tva la vanzarea autoturismului. S-a schimbat ceva?



#246389 Achizitionare auto intracomunitar

Postat de dragosdana on 05 December 2011 - 01:02 PM in Arhiva

O soc com platitoare de tva doreste sa achizitioneze din Gemania un autoturism de la o persoana fizica. Ce obligatii are soc com cu privire la tva?



#242986 achizitie intracom autovehicul-firma neplatitoare tva

Postat de dragosdana on 11 July 2011 - 05:34 PM in Arhiva

Daca achizitionez din Germania un autoturism pe o firma neplatitoare de tva ce obligatii fiscale si declarative am?



#243286 achizitie intracom autovehicul-firma neplatitoare tva

Postat de dragosdana on 26 July 2011 - 09:14 AM in Arhiva

Vezi postareadragosdana, la 11 July 2011 - 05:34 PM, a spus:

Daca achizitionez din Germania un autoturism pe o firma neplatitoare de tva ce obligatii fiscale si declarative am?
Daca autoturismul e peste 10.000 eur trebuie sa ma inregistrez in scopuri de tva?



#253355 D205 ( in loc de fise fiscale)

Postat de dragosdana on 20 March 2013 - 03:43 PM in Arhiva

Am preluat in luna noiembrie o firma care doar in cele 2 luni (noiembrie si decembrie 2012) a avut venituri din alte activitati peste 1300 pozitii de declarat in 205. Bineninteles ca pana in 28.02.2013 nu am reusit sa introduc si perioada ianuarie-octombrie 2012 asa ca am depus declaratia partial si acum as vrea sa o rectific sa o depun corect Acum ar trebui sa introduc doar beneficiarii de venit pe care nu i-am introdus sau o declaratie completa care sa ii cuprinda pe toti ( in jur de 7300)? Si daca la o anumita pozitie am introdus o suma gresita cum o pot corecta?




Cometa SQL