Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
iuliapopescu's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


iuliapopescu's Content

There have been 55 items by iuliapopescu (Search limited from 25-November 07)



Sort by                Order  

#260159 Conventie civila pt. economisti ?

Postat de iuliapopescu on 30 January 2014 - 06:09 PM in Aspecte juridice privind societatile comerciale

Ce presupune sistemul simplificat de contabilitate ?



#258885 Conventie civila pt. economisti ?

Postat de iuliapopescu on 29 November 2013 - 03:07 PM in Aspecte juridice privind societatile comerciale

Conventia civila e o varianta viabila pentru un absolvent de studii superioare economice care vrea sa tina contabilitatea la o firma mica(Ca<35 000 eur)?
Am inteles la un moment dat ca se foloseste conventia civila numai pentru servicii temporare.



#258859 D100 / topic 2013

Postat de iuliapopescu on 28 November 2013 - 10:50 AM in Arhiva

Vezi postareamgabi, la 28 November 2013 - 10:32 AM, a spus:

In octombrie pt. trim.III si in ianuarie pt. trim IV
Multumesc pentru raspuns. Mi s-a spus, dat fiind ca se depune trimestrial si firma este infiintata in august, pt perioada aug-sept-oct se depune in noiembrie. Vroiam sa verific ca nu sunt de specialitate.



#258851 D100 / topic 2013

Postat de iuliapopescu on 28 November 2013 - 10:14 AM in Arhiva

Buna ziua,
o microintreprindere infiintata in august cand trebuie sa depuna declaratia 100?



#258309 Decont de cheltuieli firma noua

Postat de iuliapopescu on 28 October 2013 - 01:55 PM in Arhiva

Buna ziua,
Sunt incepatoare in domeniul contabil si am nevoie de ajutor intr-o problema.
Am infiintat o firma in luna iulie, iar in august administratorul a facut mici achizitii de materii prime, unele platite cu cardul lui, unele cash.
Ar trebui sa fac o creditare a firmei, prin 4551 pt a avea bani in casa pt plata cash a facturilor, iar pt bonurile(care sunt <100lei) platite cu cardul lui personal un decont de cheltuieli, pe care cum il inregistrez, tot prin 4551 si ii restitui banii(4551=5311)? E corect? cum as putea proceda cel mai bine?


Registrul unic de control si registrele jurnal/inventar se inregistreaza ca si ob inventar si se dau in consum in luna achizitiei sau pe cheltuiala?


Multumesc





Cometa SQL