Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
kimba's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


kimba's Content

There have been 1000 items by kimba (Search limited from 22-November 07)



Sort by                Order  

#165605 organizare de tip matricial

Postat de kimba on 11 March 2008 - 01:49 PM in Arhiva

Ti-am trimis un doc PDF.
Sper sa te ajute.



#165368 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 08 March 2008 - 06:15 PM in Arhiva

Iti multumesc eu in numele tuturor! :tongue: Esti tare dragut!



#165361 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 08 March 2008 - 03:27 PM in Arhiva

Sefu', ai uitat de noi?



#165304 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 07 March 2008 - 03:51 PM in Arhiva

De 8 Martie pentru NOI!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: edashura04276788807_t.jpg



#165031 SE FACTUREAZA AVANSUL INCASAT ?

Postat de kimba on 05 March 2008 - 03:05 PM in Arhiva

cu mare placere



#165009 SE FACTUREAZA AVANSUL INCASAT ?

Postat de kimba on 05 March 2008 - 01:31 PM in Arhiva

Avansul se factureaza, cand se termina o faza se face situatia de lucrari, se factureaza faza respectiva si se storneaza avansul.



#164969 organizare de tip matricial

Postat de kimba on 05 March 2008 - 09:13 AM in Arhiva

Am eu ceva materiale, mai spre seara te ajut.
Da-mi te rog o adresa de mail.



#164964 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 05 March 2008 - 09:04 AM in Arhiva

Sa vedem, de 8 Martie ne baga cineva de seama? :tongue:



#164840 Casa - de pe societate pe asociati

Postat de kimba on 04 March 2008 - 11:05 AM in Arhiva

Ne poate ajuta cineva cu o baza legala? Va rog mult!



#164760 examen 29-30 martie 2008

Postat de kimba on 03 March 2008 - 04:27 PM in Arhiva

Razvaning!

Daca vrei sa postezi foloseste butonul ADREPLY si nu REPORT.
Ai dat report de 2 ori, asta inseamna ca raportezi linkul respectiv toti moderatorilor.
Daca se intampla inca odata vei primi 10%.



#164750 model contract finantare societate

Postat de kimba on 03 March 2008 - 03:41 PM in MODELE, FISIERE UTILE

Multumesc Dana, chiar am nevoie de un astfel de contract.



#164745 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 03 March 2008 - 03:18 PM in Arhiva

http://www.conta.ro/...?showtopic=6655
Nu va mirati prea tare ca domnii economisti/contabili nu ne baga in seama!



#164689 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 02 March 2008 - 08:22 PM in Arhiva

:biggrin:
Probabil sunt ocupati cu sticlele de bere! :biggrin:



#164666 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 02 March 2008 - 02:36 PM in Arhiva

Deja facem offtopicuri dar e ok, e ziua noastra, avem voie. :)



#164658 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 02 March 2008 - 11:34 AM in Arhiva

:) Il tot sun dar nu raspunde :(



#164653 demisie!

Postat de kimba on 02 March 2008 - 12:13 AM in Arhiva

SECȚIUNEA a 8-a
Demisia


Art. 79. - (1) Prin demisie se înțelege actul unilateral de voință a salariatului care, printr-o notificare scrisă, comunică angajatorului încetarea contractului individual de muncă, după împlinirea unui termen de preaviz.

(2) Refuzul angajatorului de a înregistra demisia dă dreptul salariatului de a face dovada acesteia prin orice mijloace de probă.

(3) Salariatul are dreptul de a nu motiva demisia.

(4) Termenul de preaviz este cel convenit de părți în contractul individual de muncă sau, după caz, cel prevăzut în contractele colective de muncă aplicabile și nu poate fi mai mare de 15 zile calendaristice pentru salariații cu funcții de execuție, respectiv de 30 de zile calendaristice pentru salariații care ocupă funcții de conducere.

(5) Pe durata preavizului contractul individual de muncă continuă să își producă toate efectele.

(6) În situația în care în perioada de preaviz contractul individual de muncă este suspendat, termenul de preaviz va fi suspendat corespunzător.

(7) Contractul individual de muncă încetează la data expirării termenului de preaviz sau la data renunțării totale ori parțiale de către angajator la termenul respectiv.

(8) Salariatul poate demisiona fără preaviz dacă angajatorul nu își îndeplinește obligațiile asumate prin contractul individual de muncă.

Deci vei lucra 8 ore.
Privind concediul: pe 2 luni lucrate ai proportional concediu dar depinde de angajator daca e de acord sa-l iei in timpul preavizului.



#164646 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 01 March 2008 - 08:35 PM in Arhiva

Vorbesc eu cu el, iti promit!! :biggrin:



#164639 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 01 March 2008 - 06:33 PM in Arhiva

Vezi postareacr1st1na, la Mar 1 2008, 06:01 PM, a spus:

multumim ptr. atentie!!!! (nu e stilul meu cel din poza...rog altceva :))

Calul de capatat nu se cauta in gura! Stii zicala, nu? : :biggrin:



#164634 1 si 8 Martie

Postat de kimba on 01 March 2008 - 04:26 PM in Arhiva

Un cadou de 1 Martie!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: pic04025.jpg



#164600 monografie coafor

Postat de kimba on 29 February 2008 - 08:47 PM in MONOGRAFII CONTABILE

Crezi ca ar strica sa dai mai multe detalii?



#164581 Cum poti scoate bani din firma...

Postat de kimba on 29 February 2008 - 05:14 PM in Arhiva

In atentia lui contasoft, rhode_acc, carmendima, DENISA GRIGORITA, dantes87

Citat din regulament:
"Mesajele.
Fiecare user este responsabil de continutul mesajelor sale.
Conducerea acestui forum nu isi asuma responsabilitatea privind opiniile dumneavoastra.
Orice informatie introdusa de dumneavoastra va fi stocata in baza de date.
Nu raspudeti doar pentru a scrie ceva! Daca nu stiti sau nu aveti ce spune, lasati pe altii sa raspunda.
Postati un mesaj doar daca ceea ce aveti de spus are legatura cu topicul respectiv.
Nu se accepta abaterea de la profilul unui forum.
Evitati glumele si ghionturile amicale ce provoaca o multime de mesaje offtopic.
Nu citati integral mesajului anterior! (Daca este necesar, citati portiunea de text la care faceti referire. Citarea integrala a unui post este acceptata daca mesajul citat nu este vizibil si nu se mai intelege altfel contextul).
Nu scrieti doua mesaje unul dupa altul. Editati-l pe cel vechi si adaugati acolo ce mai aveti de spus.
Nu folositi exagerat pictogramele emotive.
Pentru discutia strict personala intre doi utilizatori, folositi exclusiv functia : mesageria privata.
Nu este permisa postarea unui mesaj in mai multe sectiuni cu scopul de a atrage mai repede atentia asupra subiectului respectiv.
Modificarea propriilor mesajelor este permisa in primele 10 minunte."

Folositi butonul ADREPLY in loc de "REPLY"!!!



#164580 sold 581 la inchiderea ex

Postat de kimba on 29 February 2008 - 04:53 PM in Arhiva

Dedicatie speciala pentru urmatorii useri:

Krina03, Citat din regulament:
Mesajele.
Fiecare user este responsabil de continutul mesajelor sale.
Conducerea acestui forum nu isi asuma responsabilitatea privind opiniile dumneavoastra.
Orice informatie introdusa de dumneavoastra va fi stocata in baza de date.
Nu raspudeti doar pentru a scrie ceva! Daca nu stiti sau nu aveti ce spune, lasati pe altii sa raspunda.
Postati un mesaj doar daca ceea ce aveti de spus are legatura cu topicul respectiv.
Nu se accepta abaterea de la profilul unui forum.
Evitati glumele si ghionturile amicale ce provoaca o multime de mesaje offtopic.
Nu citati integral mesajului anterior! (Daca este necesar, citati portiunea de text la care faceti referire. Citarea integrala a unui post este acceptata daca mesajul citat nu este vizibil si nu se mai intelege altfel contextul).
Nu scrieti doua mesaje unul dupa altul. Editati-l pe cel vechi si adaugati acolo ce mai aveti de spus.
Nu folositi exagerat pictogramele emotive.
Pentru discutia strict personala intre doi utilizatori, folositi exclusiv functia : mesageria privata.
Nu este permisa postarea unui mesaj in mai multe sectiuni cu scopul de a atrage mai repede atentia asupra subiectului respectiv.
Modificarea propriilor mesajelor este permisa in primele 10 minunte.

blueeyes_hart,

Mesajele.
Fiecare user este responsabil de continutul mesajelor sale.
Conducerea acestui forum nu isi asuma responsabilitatea privind opiniile dumneavoastra.
Orice informatie introdusa de dumneavoastra va fi stocata in baza de date.
Nu raspudeti doar pentru a scrie ceva! Daca nu stiti sau nu aveti ce spune, lasati pe altii sa raspunda.
Postati un mesaj doar daca ceea ce aveti de spus are legatura cu topicul respectiv.
Nu se accepta abaterea de la profilul unui forum.
Evitati glumele si ghionturile amicale ce provoaca o multime de mesaje offtopic.
Nu citati integral mesajului anterior! (Daca este necesar, citati portiunea de text la care faceti referire. Citarea integrala a unui post este acceptata daca mesajul citat nu este vizibil si nu se mai intelege altfel contextul).
Nu scrieti doua mesaje unul dupa altul. Editati-l pe cel vechi si adaugati acolo ce mai aveti de spus.
Nu folositi exagerat pictogramele emotive.
Pentru discutia strict personala intre doi utilizatori, folositi exclusiv functia : mesageria privata.
Nu este permisa postarea unui mesaj in mai multe sectiuni cu scopul de a atrage mai repede atentia asupra subiectului respectiv.
Modificarea propriilor mesajelor este permisa in primele 10 minunte.
Limbaj.
Nu se admite folosirea limbajului vulgar, obscen, sau ironic-ofensator.
Nu este permis atacul la persoana .
Nu se admite nici un fel de comportament rasist, extremist sau discriminator in ceea ce priveste religia, sexul sau convingerile politice.
Va rugam sa respectati regulile gramaticale.
Nu postati mesaje scrise integral cu litere mari, bold, italic sau underline.
Nu folositi un limbaj de tip chat (sh, tz, k daka, k, lol etc.) sau posturi monosilabice de genul "- cool!", "- beton!", "- de acord!", etc..



#164456 la cate firme?

Postat de kimba on 28 February 2008 - 04:57 PM in Arhiva

condoleante daca te decizi sa te angajezi la o asemenea firma



#164455 Magazin online - PFA

Postat de kimba on 28 February 2008 - 04:44 PM in Arhiva

Vezi postarearechinashu, la Feb 19 2008, 10:38 AM, a spus:

Cum credeti ca este mai bine sa lucrez ca si pfa cu un magazin online: la norma fixa de venit si neplatitor de tva sau in sistem real si platitor de tva? Se poate si la norma fixa si platitor de TVA? :tongue:

E asa multa bataie de cap cu sistemul real?


Multumesc

Atentie mare ce alegi. In caz ca vrei credit mai tarziu de la banca!



#164446 Casa - de pe societate pe asociati

Postat de kimba on 28 February 2008 - 03:55 PM in Arhiva

Multumesc pentru raspunsuri, mai am o intrebare: la intabulare cum dovedeste ca acea casa este al lui? Cu contractul incheiat intre societate si asociat in care se preda casa in schimbul creditelor acordate societatii?




Cometa SQL