Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
iulia51's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


iulia51's Content

There have been 129 items by iulia51 (Search limited from 25-November 07)



Sort by                Order  

#196363 INVESTIGATIE PE PIATA SERVICIILOR EFECTUATE DE EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Postat de iulia51 on 10 March 2009 - 06:43 AM in Arhiva

cita dreptate ai viored si alti colegi de pe forum,, :frusty: !eu nu vreau sa ma repet ..o zi buna tuturor!!



#187952 necazuri la preluare conta

Postat de iulia51 on 21 November 2008 - 07:44 PM in Arhiva

Buna seara!Nu vreau sa ma repet ,dar ai mare grija cum rezolvi lucrurile ...eu am trecut prin asa ceva si chiar daca am pus pe hirtie tot ,a semnat patronul,mi-am pierdut timpul sa o pun la punct(si nu o zi sau 2 ci 30-40 zile munca suplimentara) nu am fost platita suficient si pe deasupara dupa ce am adus toate firma la linia de plutire cu tote actele in ordine ,m-am trezit ca a suspendat activitatea si am incheiat colaborarea..deci aveti grija..O seara placuta :biggrin:



#181048 Cerere monografie activitate hotel

Postat de iulia51 on 25 August 2008 - 06:05 AM in MONOGRAFII CONTABILE

buna dimineta!!daca se poate sa-mi trimiteti si mie o monografie la hotel sau pensiune pe adresa lia_lia390@yahoo.com..Multumesc anticipat..Astept!!!!



#177291 bILANT IUNIE 2008

Postat de iulia51 on 05 July 2008 - 08:16 AM in Arhiva

Si eu am aceleasi probleme cu firmele..!nici unul nu si-au schimbat certificatul..spun ca au vreme pina la sf. anului..Deci voi depune bilantul cu vechiul certificat..Daca aflati ceva dati de stire..o duminica placuta sa aveti.. :biggrin:



#176778 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 29 June 2008 - 01:46 PM in Arhiva

Gataaaaaaaaaaaa..si eu am luat...mi-a picat un subiect din fiscalitate..acum suntem profesionisti!Ne vedem la juramint..si de acolo incolo sa dam dovada de profesionalism si sa nu ne lasam niciodata,vom vedea ce ne mai asteapta :thumbup: O duminica placuta si relaxanta in continuare.. :frusty:



#176738 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 28 June 2008 - 05:08 PM in Arhiva

Si eu cred ca dento si audit va fi baza poate ceva si de conta sau fiscalitate..dar fie ce-o fi ...ceva tot vom sti,nu?sunt sigura ca toti care am luat scrisul vom sti si la oral..ideea e sa vorbin ceva sa nu lasam sa se asterne linistea...eu oricum nu mai pot asimila nimic ...cu d-zeu si sa avem credinta ca vom reusi.. :biggrin:



#176723 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 28 June 2008 - 02:03 PM in Arhiva

Ai dreptate ioanavoda..bla-bla...drept la fel voi face si eu cu dreptul mai bine citesc Legea 31 si punctez de ce cred ca e mai util in ceea ce avem nevoie mai tot timpul,,Bafta la toti colegii.. :frusty:



#176663 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 27 June 2008 - 09:04 PM in Arhiva

gata...uraaaaaaaaaaaa .. si la Baia Mare se stie..au reusit toti la CA si doar 5 au picat la exp. contabil..... :frusty: ..acum la oral sper sa nu fie problema..bafta la toti si poate mai aflam miine ce va mai fi ....spor la invatat care mai puteti...



#176383 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 27 June 2008 - 10:24 AM in Arhiva

Vezi postareaiulia51, la Jun 27 2008, 11:19 AM, a spus:

Curaj...suntem pe ultima suta de metri..oau...ce o fi ,o fi... :frusty: Intrebarea este noi cei din provincie cum aflam de repede?stind la pinada la CECCAR ..fiecare de unde este ,nu?si apoi vom vedea citi dintre noi vom ramine sa mai citim ceva pt. oral.Tare m-as bucura sa vad ca ma reusit cit mai multi..eu am speranta,pentru ca la acces promotia noastra au reusit in procent mare..deci si aici sa dea domnul sa fie la fel..asteptam.... :biggrin:


Vezi postareaiulia51, la Jun 27 2008, 11:22 AM, a spus:

Vezi postareaiulia51, la Jun 27 2008, 11:19 AM, a spus:

Curaj...suntem pe ultima suta de metri..oau...ce o fi ,o fi... :thumbup: Intrebarea este noi cei din provincie cum aflam de repede?stind la pinada la CECCAR... ..fiecare de unde este ,nu?si apoi vom vedea citi dintre noi vom ramine sa mai citim ceva pt. oral.Tare m-as bucura sa vad ca am reusit cit mai multi....eu am speranta,pentru ca la acces promotia noastra au reusit in procent mare..deci si aici sa dea domnul sa fie la fel..asteptam.... :biggrin:



#176381 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 27 June 2008 - 10:19 AM in Arhiva

Curaj...suntem pe ultima suta de metri..oau...ce o fi ,o fi... :thumbup: Intrebarea este noi cei din provincie cum aflam de repede?stind la pinada la CECCAR ..fiecare de unde este ,nu?si apoi vom vedea citi dintre noi vom ramine sa mai citim ceva pt. oral.Tare m-as bucura sa vad ca ma reusit cit mai multi..eu am speranta,pentru ca la acces promotia noastra au reusit in procent mare..deci si aici sa dea domnul sa fie la fel..asteptam.... :biggrin:



#176305 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 26 June 2008 - 05:15 PM in Arhiva

Deci ,dragi mei colegi fiti calmi si asteptati si ceasul al doispelea si totul va fi bine..pentru unii cu bucurii ..pentru altii nu..asa e la noi in Romania,calm si rabdare :lostit (13): si pe deasupara mai cititi ceva daca puteti..eu merg la plimbare ca e mai sanatoasa.. :biggrin:



#176213 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 26 June 2008 - 10:55 AM in Arhiva

Oare chiar ne lasa pina in ultima zi?C ind mai facem contestatiile?ar trebui azi 26.05 sa stium rezultatele,nu?"Doamne mare-i gradina...." :frusty:



#175973 aptitudini 2008

Postat de iulia51 on 24 June 2008 - 01:10 PM in Arhiva

buna..!!v-ati apucat de invatat pentru oral?deci drept si mai mult ca sigur si doctrina!!Are cineva idee cam cum vor fi subiectele? :pullhair:



#91588 cheltuiala nedeductibila

Postat de iulia51 on 30 June 2006 - 06:50 PM in Arhiva

Daca aveai contract de comodat pt buldozer atunci ch. cu combustibilul era deductibila+tva,deci vezi cum faci sa ai data incheieri contractului inaintea efectuari cheltuielilor :wink:



#87377 raspunsuri la testele grila CECCAR

Postat de iulia51 on 09 June 2006 - 10:24 AM in Arhiva

Buna!esti contabila la AF?Daca da pe tine nu te intereseaza ce face asociati cu bani ,ce acte iti da tu asta inreg. in jurnalul de plati si incasari!LA sfirsitul anului treaba AF daca nu s-a incadrat in ce a declarat la impunere la inspector si mai are de platit sau nu.Tu atentionezi luna de luna cum sta cu chelt. si incasarile si in rest...se descurca :smt039



#81062 probleme stagiari an 1

Postat de iulia51 on 23 April 2006 - 07:21 PM in Arhiva

Daca nu e prea mare deranjul as dori sa -mi trinmiti si mie aceea lisata cu referatele ,asa ca model!



#80146 greseli in contabilitate

Postat de iulia51 on 14 April 2006 - 05:48 AM in Arhiva

Buna!Iti dau un sfat eu am patit-o asa ca nu te baga ,lasa PFA sa descurce "varza " pe care a tinut-o(ca de fapt asta nu se mai numeste contabilitate)mai ales daca este vorba de un ex. financiar inchis si depus bilantul .Dupa ce aduce totul la zi si e corect atunci preia tu contabilitatea.Nu te lega la cap daca nu te doare [-X eu si acum trag si fac rectificative dupa alti dar inca cite greseli!... si lucru degeaba si pe deasupra patronul nici nu m-a platit asa cum ne-am inteles.Deci fa cum crezi asta e parerea mea :!:



#79297 ch. in avans

Postat de iulia51 on 09 April 2006 - 05:30 PM in Arhiva

Sunt convinsa dar cum inchid eu contul de ch. in AVANS, DACA SUNT CH. A altui EXERCITIU financiar :cry:



#79282 ch. in avans

Postat de iulia51 on 09 April 2006 - 01:43 PM in Arhiva

Buna!as dori un sfat ,am preluat contabilitatea unei firme si am o nelamurire!Contabila care atinut contabilitatea a inreg. in cursul anului 2005 in ct.471 diferite sume ch. cum ar fi in ct.601 val.de3000ron:ct.613 val.3000ron chiar si pe pe ch. cu marfa ct.607 val. de 22000ron ?Eu nu mai inteleg nimic cum sa fac eu anul acesta ?este vorba de niste ch. aferent unui ex. inchis,nu?va raog ajutati-ma cu o solutie :wink:



#79258 acte pentru contract de munca cu timp partial

Postat de iulia51 on 09 April 2006 - 11:12 AM in Arhiva

Buna!Daca are carte de munca si aceasta ,iar daca este si pensionar de gr. III cu drept de munca 4ore atunci si copie dupa decizia de pensionare ,deasemenea daca are cartea de munca la alta firma sa de-a o decl. tip care se gaseste la ITM.cum ca are cartea de munca la societatea 'X" O zi buna!



#77334 organizare contabilitate

Postat de iulia51 on 30 March 2006 - 08:27 AM in Arhiva

buna!As dori sa-ti dau un sfat ,dac imi permiti !Din start ar trebui sa separi gestiunile,apoi raportul de gestiunne la fel,mai ales ca la vinz. cu amanuntul ai si casa de mrcat.De ce spun asta pt ca la desc. gestiuni daca nu faci diferenta vei avea probleme si nu o mai scoti la capat !Rap. de gestiune neaparat la vinzare cu amanuntul!Spor la lucru :wink:



#62728 RAPORT Z CASA DE MARCAT

Postat de iulia51 on 28 January 2006 - 07:53 PM in Arhiva

Buna!raportul Z de la sf. luni nu se depune la decl. 100 pt. ca nu are nimic cu decl. la buget.Se depune lunar sau trimestrial odata cu dec. de TVA ,adica cu decl.300 la Administratia financiara :smt024



#61862 program generare OP

Postat de iulia51 on 24 January 2006 - 08:18 PM in Arhiva

la fel se face Op si in prog. nou .Cu deosebirea ca daca le faci azi de ex.in 24 aluni nu le mai faci cu val. declarativa deci nu bifez casuta si faci si decl. 100.La OP intri la fel ca in celelalte asa:cod IBANbeneficiar consulti casuta cu cod IBAN apoi tot acolo selectezi si felul obligatiei de plata si apoi preluare cod IBAN.Fiind platitioare de impoz. pe venit unitatea ,automat la selectie te duci la OP impoz. pe venit >cred ca o sa te descurici daca nu.atunci contacteaza-ma si-ti explic .Succes! :smt024



#61513 asociati pers juridice

Postat de iulia51 on 22 January 2006 - 11:15 AM in Arhiva

buna ! incerc sa te lamuresc .In primul rind toate inregistrarile contabile se fac ca pt. orice societate (srl) cu deosebirea ca tu ca si contabil sa ai o evidenta clara a acestor doi asociati pt conturile care le-ai intrebat faci analitice distincte pt. fiecare asociat,SI apoi daca e micro e platitoare de impoz. pe venit si aici trebuie sa ai evidenta pe analitice la veniturile realizate de fiecare ascociat in cazul in care societate functioneaza asa ,daca nu profitul total se imparte la cei doi ,dar nu se inregistreaza fiind micro!Daca nu ai inteles contacteaza-ma pe e-mail si te voi lamuri :smt024 banuiesc ca inreg. contabile le sti...!



#57701 ce ati primit de Craciun?

Postat de iulia51 on 30 December 2005 - 08:19 PM in Arhiva

Nu fi suparat ionut,mosul poate o sa-ti mai aduca si ce vrei tu mai ai rabdare! :P Eu am oferit multe cadouri dar,in schimb am primit un dar de nepretuit ,prietenia si dragostea unui om special :!: :!: :smt055




Cometa SQL