Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
roxanya's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


roxanya's Content

There have been 10 items by roxanya (Search limited from 25-November 07)


Sort by                Order  

#290600 Reducere capital social SA

Postat de roxanya on 14 January 2022 - 02:17 PM in ALTE PROBLEME CONTABILE

Buna ziua,

va cer ajutorul in urmatoarea speta:

Societate SA cu actiuni nominative vrea sa isi reduca capitalul social prin reducerea valorii actiunii si acoperii pierderilor.
Jurista fimei m-a intrebat cum se determina valoarea unei actiuni ? De ex de ce ar fi 3 lei si nu 5 lei? Se face prin expert evaluator de active financiare?
Am mai citit ca daca societatea are datorii la ANAf nu se poate face reducerea de capital..

As aprecia mult raspunsurile dvs.Multumesc anticipat!



#238190 declaratia 112 / 2011

Postat de roxanya on 21 February 2011 - 01:49 PM in Arhiva

eu am reusit sa fac declaratia fara erori intr-un final, multumesc de lamurire!



#238177 declaratia 112 / 2011

Postat de roxanya on 21 February 2011 - 12:28 PM in Arhiva

Vezi postareaanda2004, la Feb 21 2011, 07:29 AM, a spus:

La firma unde lucrez fisierul .XML este generat din aplicatia de salarii.
Vreau sa-l import in programul de incarcare de pe situl Anaf , pentru a vedea sumele si lista partea cu angajatorul, incerc cu Document-Forms-Import data, dar imi importa doar luna si anul.
Oare ce nu fac bine, ma poate ajuta cineva?
Multumesc mult

buna ziua,
aceeasi problema o am si eu, nu stiu ce sa ma mai fac! :thumbup:

multumesc!



#74400 bon taxi

Postat de roxanya on 18 March 2006 - 04:16 PM in Arhiva

Buna ziua!
Am un bon de taxi cu suma de 7 lei fara tva , cum il inregistrez? :oops:
Multumesc!



#68250 urgent,va rog, program declaratii sanatate

Postat de roxanya on 18 February 2006 - 01:28 PM in Arhiva

Termenul acestei declaratii este 25 al lunii urmatoare, adica este unul normal....
Ultima varianta de program ar trebui sa mearga , ca s-au reparat problemele,mai instalati o data ,iar daca ati avut vechea varianta 1.2 o dezinstalati.
Va doresc succes!



#68241 0,75%

Postat de roxanya on 18 February 2006 - 12:13 PM in Arhiva

....da eroare butonul de cautare, eu am incercat :roll:



#68238 DECLARATIE ITM

Postat de roxanya on 18 February 2006 - 12:04 PM in Arhiva

Fisier declaratie itm pt luna Ianuarie 2006



#46596 fisa de cont pt. operatiuni diverse

Postat de roxanya on 24 October 2005 - 12:50 PM in Arhiva

Buna ziua!
Din cate stiu, fisa de cont o completeaza contabilul pe coloana debit/credit, iar fisa de magazie gestionarul/ vanzatorul cu intrari iesiri marfa,cele doua fise sunt total diferite,sau nu ma pricep eu...?! :D



#45992 State la camera de munca!

Postat de roxanya on 20 October 2005 - 01:05 PM in Arhiva

Statele le primesc pana pe 30 ale trimestrului, cel putin asa a primit data trecuta, deoarece platile se fac pana pe 25



#44183 ce pot face cu un curs de contabilitate de 4 luni?

Postat de roxanya on 11 October 2005 - 02:59 PM in Arhiva

Nicami, daca esti draguta poti s aimi spui si mie unde ai facut cursul de conta de 4 luni? :oops:




Cometa SQL