Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
dogy's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


dogy's Content

There have been 100 items by dogy (Search limited from 16-November 07)



Sort by                Order  

#172392 aptitudini 2008

Postat de dogy on 14 May 2008 - 04:28 PM in Arhiva

Buna!
As vrea sa ma inscriu si eu in grupul de lucru daca se poate, va rog frumos. Adresa mea de mail este: nina.maxim@tape.ro

Buna!
As vrea sa ma inscriu si eu in grupul de lucru , va rog frumos. Adresa mea de mail este: nina.maxim@tape.ro
Multumesc tare mult!



#165909 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de dogy on 13 March 2008 - 06:07 PM in Arhiva

Buna !
As vrea si eu cartea , va rog frumos! Adresa este nina.maxim@tape.ro



#122886 diverse probleme mijl. fixe

Postat de dogy on 26 February 2007 - 01:44 PM in Arhiva

Vezi postareaIULIANA1207, la Feb 26 2007, 10:35 AM, a spus:

Valoarea de inventar include , la societatile neplatitoare de TVA, si taxele care nu se pot deduce, deci si TVA.
Merci mult de tot!



#122672 diverse probleme mijl. fixe

Postat de dogy on 24 February 2007 - 02:39 PM in Arhiva

Am nevoie foarte urgent de ajutorul vostru.
La un cabinet de avocatura neplatitor de tva limita privind mijloacele fixe --1500, mai nou 1800 cuprinde tva ?
De ex am o factura in 2006 unde valoarea fara tva este 1300 iar tva =247. Valoarea totala a facturii depaseste 1500 ron . Il consider mijloc fix?
Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri.



#115350 Noile contributii 2007

Postat de dogy on 11 January 2007 - 10:03 AM in Arhiva

In ce lege scrie de contributiile la sanatate ca eu nu gasesc nimic????
Multumesc anticipat pentru raspuns!



#97624 examen audit

Postat de dogy on 17 August 2006 - 04:48 PM in Arhiva

eu am trimis mail si mi-au raspuns " Nu s-a hotarat daca anul acesta se va organiza un nou test de acces la
stagiu, cand vom avea mai multe informatii legate si de conditii si de
organizare, le vom afisa pe site-ul Camerei, www.cafr.ro".
Pe mine ma roade ceva: nu stiu exact care sunt meseriile in domeniul financiar contabil si ierarhia lor.
De exemplu anul asta am aflat si eu de ACCA- - - expert financiar-contabil autorizat- - - dar nu stiu daca subordoneaza sau este subordonat unui expert contabil.... Eu credeam ca CECCAR este cel mai sus pe scara ierarhica, apoi am aflat de CAFR, acum de ACCA...
Va rog lamuriti-ma!



#97241 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 14 August 2006 - 02:04 PM in Arhiva

Eu am fost de saptamana trecuta la Ceccar si m-am inscris la stagiu colectiv. Pentru asta am platit 136ron. Pe chitanta scrie asa: 45 -taxa inscrieire la stagiu
55-taxa stagiu colectiv
36-ias 11 si 18 (pe care le-am si primit...obligatoriu)



#96962 Angajatori ticalosi

Postat de dogy on 11 August 2006 - 10:56 AM in Arhiva

Cum ramane cu lista aia de firme la care sa nu ne angajam, de care zicea ceva, cineva la un moment dat?



#96677 ordine de compensare

Postat de dogy on 09 August 2006 - 11:54 AM in ALTE DOCUMENTE

Vezi postareaSeptimiu, la Aug 9 2006, 12:45 PM, a spus:

unde au fost discutiile despre OC s-a dat si lextul de lege... oricum trebuie sa opresti exemplarul rosu
Ok! O sa iau din nou discutiile sa le citesc. Merci mult de tot!



#96669 lucrari de stagiu

Postat de dogy on 09 August 2006 - 10:43 AM in Arhiva

Vezi postareaRI, la Aug 8 2006, 06:19 PM, a spus:

Am doua lucrari la evaluare si la control.Cine le vrea?

Le poti trimite la adresa expert.dogy@gmail.com unde pot intra si ceilalti cu parola ceccar ?
Poti trimite si pe adresa ninamaxim@gmail.com? multumesc!



#96668 examen aptitudini octombrie 2006

Postat de dogy on 09 August 2006 - 10:37 AM in Arhiva

Anul asta se da sigur in octombrie si a aparut si pe site ceccar.ro, la sectiunea tematica -examen aptitudini
http://www.ceccar.ro/?P=F214
In general examenul de aptitudini se da in toamna. In martie se organizeaza sesiune speciala de examene care am inteles ca nu e obligatoriu sa se organizeze in fiecare an.
Asa ca aveti grija si bafta multa!



#96666 ordine de compensare

Postat de dogy on 09 August 2006 - 10:31 AM in ALTE DOCUMENTE

Vezi postareaSeptimiu, la Aug 8 2006, 06:00 PM, a spus:

gandeste-te ca ar fi chitante, ce exemplar opresti ?
Multumesc Septimiu ca mi-ai raspuns!
Daca le-as considera chitante (emise de mine), mi-as opri rosu (asa cum fac de mult timp cu ordinele de compensare), dar citind toate discutiile de pe forum legate de OC am vazut ca se pastreaza exemplarul albastru emis de initiator... Problema e ca as vrea sa vad un text din lege unde scrie clar ce exemplar tb sa opresc eu ca sa clarific aceasta problema. Poate ma ajuti tu, te rog?
Multumesc!



#96580 ordine de compensare

Postat de dogy on 08 August 2006 - 04:54 PM in ALTE DOCUMENTE

Buna! Stiu ca a fost super discutat acest subiect dar eu tot nu inteleg unde anume scrie ca eu, ca si agent initiator trebuie sa pastrez exemplarul albastru al ordinului de compensare ? Am citit aproape toate discutiile de pe forum si legile care au fost indicate dar nu am gasit nicaieri (poate nu am fost atenta cand am citit) sa se specifice ce exemplar ramane la agentul initiator.
Va rog mult daca puteti sa imi spuneti exact in ce lege si eventual in ce articol scrie acest lucru. Multumesc!



#95049 Examen audit

Postat de dogy on 24 July 2006 - 05:07 PM in Arhiva

Da...deci acces
Cum va spuneam, cand am sunat la cafr mi s-a spus ca nu s-a organizat nici anul asta si anul trecut examen de acces. Uitandu-ma pe site-ul cafr.ro am vazut ca s-a dat examen si in anul 2005 si in anul 2006...eu nu stiu ce sa mai cred...Uitati-va si voi, poate intelegeti mai bine...si eventual exlicati-mi
http://www.cafr.ro/index.jsp?page=exam_200...6_03_25&catID=5
cred ca de fapt se refera la examenul de aptitudini, nu?



#95039 Examen audit

Postat de dogy on 24 July 2006 - 04:42 PM in Arhiva

explicati-mi si mie ceva: nu se da examen si de acces?
miky_frunza, tu ai facut stagiul? si acum vrei sa dai examenul final?



#94910 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 23 July 2006 - 09:19 AM in Arhiva

Am sunat eu la Camera Auditorilor si mi s-a spus ca anul asta nu se organizeaza si nici anul trecut nu s-a organizat. Am inteles de la altii ca se organizeaza din 2 in 2 ani. Alte amanunte nu mai am. Daca mai aveti voi amanunte...astept cu nerabdare.



#94542 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 20 July 2006 - 08:55 AM in Arhiva

Si eu ma bucur ca am luat si ca am scapat de stres dar in acelasi timp imi pare foarte rau ca Ceccarul a picat atatia candidati cu medii asa mari. Ceva urmaresc ei, dar....Ma repet: Dumnezeu rasplateste pe fiecare dupa fapte.
Mult succes in continuare!



#94509 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 19 July 2006 - 09:53 PM in Arhiva

Draga newmann am urmarit discutiile de pe forum si la inceput eram de acord cu tine si de fapt sunt si acum, dar ma deranjeaza foarte tare parerea ta despre cei care au luat examenul si despre cei care au reusit sa aibe niste functii destul de mari si destul de bine paltite(in banci).
Spui ca "examenul l-am pierdut EU! Si stii de ce? Pt ca nu am vrut sa copiez.L-am picat pt ca am avut coloana! ". Ei stii ce? eu am luat examenul si nu am copiat chiar daca as fi putut sa o fac. Sa inteleg ca daca am luat examenul "nu am coloana?" O fi fost si un pic de noroc si mai mult ca sigur ca Dumnezeu m-a ajutat sa fac o lucrare care sa le "convina" celor care au corectat, dar asta nu inseamna ca am copiat si ca nu meritam sa iau examenul.Sunt sigura ca toti meritam sa luam examenul pentru ca am investit atat de mult timp si bani si chiar am invatat. Si pe mine ma deranjeaza foarte tare modul de corectare pe care l-au practicat cei de la Ceccar si chiar mi-a lasat un gust amar. Sunt constienta ca nu voi avea de castigat nimic prin acest stagiu ci poate doar de pierdut timp si bani...dar ma consolez cu gandul ca da bine in CV sa scrii ca esti expert contabil si ca atare ma va ajuta sa vanez un post mai bun(fara pile).
In ceea ce priveste posturile la banci, am un coleg din facultate care s-a angajat la o banca renumita prin aplicarea pe BestJobs. S-a dus la cateva interviuri organizate de banca si la final l-au angajat fara nici un fel de pila sau recomandare. Dupa o perioada de timp au vazut ca tipu e bun si acum e director de sucursala.
Eu iti dau dreptate ca se intampla foarte multe nedreptati in Romania dar nu cred ca trebuie sa generalizezi si sa arunci cu noroi in ceilalti (cei care au luat examenul).
Oricum eu va urez Succes celor care ati picat si sunt sigura ca Dumnezeu va compensa cumva acesta nedreptate.



#94499 Examen audit

Postat de dogy on 19 July 2006 - 09:25 PM in Arhiva

Am sunat eu la CAFR (dupa ce miky_frunza mi-a dat ideea cu auditul). Din pacate au zis ca nu cred sa se organizeze anul asta examen de admitere si nici anul trecut nu s-a organizat. (asta daca la examenul de admitere va refereati si nu la cel de aptitudini...la care a fost rupere anul asta, dupa cum stiti)
Daca aflati altceva va rog sa postati aici.
Multumesc!



#93676 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 14 July 2006 - 03:24 PM in Arhiva

Am reusit!!!!!!!!!!!!felicitari tutror!



#93658 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 14 July 2006 - 03:03 PM in Arhiva

Sa speram ca dupa 16.30?.......offf....offf



#93621 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 14 July 2006 - 12:51 PM in Arhiva

Am o prietena care a dat in Teleorman, asa ca am dat un telefon acolo sa vad ce stiu ei despre rezultate si mi s-a spus ca se vor afisa azi pe site-ul ceccar.ro(nu se stie la ce ora).
Inclin sa cred ca rezultatele se vor afisa pe ceccarul mare si nu pe filiale asa cum mi s-a spus mie ieri cand am sunat la floreasca.
Oricum multe dintre filiale nici nu au site-uri, asa ca.....



#93592 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 14 July 2006 - 10:55 AM in Arhiva

Pai da....la licenta nici nu iesisem bine din sala si deja erau raspunsurile la grile afisate si a doua zi aveam deja lucrarile corectate....
Offf....nici eu nu mai am rabdare...



#93587 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 14 July 2006 - 10:47 AM in Arhiva

Aha...acum am inteles. Multumim!



#93554 Dupa examen 2006

Postat de dogy on 14 July 2006 - 09:00 AM in Arhiva

Care e faza cu "nu e oficial" in legatura cu publicarea pe site a rezultatelor? ca eu nu inteleg...nu mai am puterea sa inteleg si asta.... :roll:




Cometa SQL