Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
maria_23's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


maria_23's Content

There have been 7 items by maria_23 (Search limited from 22-November 07)


Sort by                Order  

#111416 Calcul Salarii (Fonduri baza de calcul,Procente) 08.02.2006

Postat de maria_23 on 08 December 2006 - 01:44 PM in Arhiva

Am o mare problema.
Un angajat in luna noiembrie a lucrat 48ore,128ore co si 96 ore suplimentare (in 3 luni).Salariu de incradare e 1300 ron si mai are 10%spor fidelitate si 25%spor vechime. Imi puteti spune cum calculez salariu brut?La ce se aplica sporurile?

Multumesc



#106979 punct de lucru (sediu secundar)

Postat de maria_23 on 11 November 2006 - 11:55 AM in Aspecte juridice privind societatile comerciale

Buna,

am o mica problema si nu am gasit raspuns pe forum;sper ca ma veti putea ajuta.
O societate comerciala are 26 de angajati ,la sediul social isi desfasoara activitatea un singur angajat si se tine contabilitatea. Ceilalti 25 de angajati isi desfasoara activitatea in alta localitatea din acelasi judet. Cei de la finante au zis ca trebuie depusa decl 010 pt infiintarea unui punct de lucru . Problemele mele :

1. se poate tine contabilitatea doar la sediul central(inclusiv reg de casa-toate facturile se vor face pe sediul central)?
2. pt. angajatul de la sediul central in decl 100 trec si impozitul pe salar al acestuia?



#98884 Comision compensator

Postat de maria_23 on 30 August 2006 - 11:05 AM in Arhiva

Buna,


va rog frumos daca puteti sa ma ajutati. Am o factura emisa de mine pentru firma mama ce cuprinde un comision compensator. Nu stiu ce cont sa folosesc pentru inregistrarea acestei facturi. Pentru comisionul aferent activitatii desfasurate folosesc 704.


Multumesc.



#97685 Plati compensatorii

Postat de maria_23 on 22 August 2006 - 10:03 AM in Arhiva

Buna


am nevoie urgenta de ajutor. Am emis o factura catre sediul central pentru a-mi oferi plati compensatorii si nu stiu ce conturi sa folosesc la inregistrarea ei :huh:

Nu stiu daca sunt destul de clara.Sper sa ma intelegeti .


Multumesc.



#96135 concediu medical

Postat de maria_23 on 03 August 2006 - 11:00 AM in Arhiva

Buna

am un concediu medical pentru o persoana care nu are 6 luni lucrate,salariu e de 700 ron. CM e pentru 3 zile ,intrerupere 2 zile si apoi inca 3 zile . Ma puteti ajuta ? Sa-mi spuneti cum se calculeaza ,ce trebuie sa fac? Nu am mai avut pana acum CM

Multumesc

Contractul de munca al persoanei este din 15.05.2006 iar concediu medical este pentru urgente cod 06



#90341 Comision primit din activitatea de baza

Postat de maria_23 on 26 June 2006 - 09:09 AM in Arhiva

e vorba de comision din activitatea de baza



#90271 Comision primit din activitatea de baza

Postat de maria_23 on 25 June 2006 - 06:07 PM in Arhiva

Buna,
sunt noua in domeniu si sper sa ma ajute cineva. Tin contabilitatea la o firma si trebuie sa inregistrez comisionul primit de firma respectiva, rezultat din activitatea de baza. L-am inregistrat pe 708,e bine?




Cometa SQL