Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Margo74's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Margo74's Content

There have been 3 items by Margo74 (Search limited from 12-November 07)


Sort by                Order  

#209672 receptii

Postat de Margo74 on 25 August 2009 - 07:29 PM in CONTABILITATE STOCURI

Buna seara,

va prezint urmatoarea situatie :

Achizitie marfa din UE in baza comenzii mele lansate catre furnizor.
Acesta imi trimite produsele solicitate,facturate pe e-mail.Platesc.
Vine marfa in colet gasesc factura initiala si cand fac NIR constat ca lipsesc trei articole.Pentru ele primesc ulterior factura pe minus intrucat nu le voi primi de la furnizor niciodata.

Monografia contabila?

Multumesc,



#209671 Cum gasim clienti?

Postat de Margo74 on 25 August 2009 - 07:02 PM in Important in meseria de contabil

Vezi postareabutelie, la Aug 25 2009, 01:48 PM, a spus:

Eu ma abtin sa comentez dar de minunat ma minunez tot ! :lostit (13):
Cum te faci frate expert contabil daca nu ai nicio " chemare " spre aceasta meserie ?
Cum poti sa devii soro expert contabil sau contabil autorizat fara ca macar sa fi lucrat in domeniu la cel putin o firma ?
Cum poti sa angajezi un expert contabil pe care nu-l cunosti ?
In general firmele care isi angajeaza expertii contabili dupa ce vad anunturile intr-un ziar sau pe net , nu e mare lucru de capul lor si ai parte de surprize cat cuprinde !

O firma mai mare nu are cum sa angajeze pe cineva caruia ii da doar actele si gata !

Un contabil trebuie sa fie un om in care ai incredere si pe care sa-l poti suna la orice ora din zi sau din noapte !

Multi s-au facut experti contabili ca sa puna vize pe bilant si crezand ca o sa se imbogateasca din asta !


Buna seara,

la meseria aceasta acced multi "amatori"care habar-n-au ce inseamnda "%" ce sa ne mai minunam.Sunt multi "batranei' care isi "completeaza"veniturile si saracii sunt depasiti de situatie.Am luate eu contabilitati tinute cu 50 lei si ...

Trebuie sa se faca ceva in acest sens si cred ca daca s-ar impune printr-o lege ceva sa nu se coboare sum o anume valoare...Buna de luat in calcul legea data de CECCAR privind tarifele...

Toate bune,



#209670 Cum gasim clienti?

Postat de Margo74 on 25 August 2009 - 06:56 PM in Important in meseria de contabil

Vezi postareajullia_nana, la May 10 2009, 08:13 PM, a spus:

buna.. :smile:
eu sunt chiar la inceput de drum, si urmeaza sa dau examenul pentru acces la profesti de expert contabil...o sa dau si eu anunt la ziar pentru inceput, dar ma intreb daca am cat de cat sanse, avand in vedere aparitia imp forfetar....care va avea ca efect disparitia firmelor mici....? :thumbup:
Pana acum am lucrat ca economista la o societate, dar am ajuns la concluzia ca nimanui nu i pasa de angajat, si administratorul tinde spre exploatarea acestuia la maxim......asa ca de ce sa nu lucrez mai bine pt mine?...
Sa speram ca voi avea succes...cu multa rabdare,,,cum ati mai sppus:)....sunt din Mures.....apropo...poate imi spune si mie cineva cum e situatia prin zona...:)

Buna seara,

aveti perfecta dreptate.

Nu disperati ca firmele vin ele,chiar si PFA-uri

Succes! :lostit (13):




Cometa SQL