Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Imi Gordan's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Imi Gordan's Content

There have been 8 items by Imi Gordan (Search limited from 25-November 07)


Sort by                Order  

#176160 Monografie leasing, contract novatie

Postat de Imi Gordan on 25 June 2008 - 07:26 PM in MONOGRAFII CONTABILE

si la sfarsit cum fac cu diferentele ramase in 167 si 1687?



#175680 Monografie leasing, contract novatie

Postat de Imi Gordan on 22 June 2008 - 06:44 AM in MONOGRAFII CONTABILE

In anul 2007 firma a fost neplatitoare de TVA. Achizitioneaza un auto in leasing financiar.
Am inreg. 2133 = 167 valoarea contractului inclusiv TVA si
471 = 1687 valoarea dobanzii inclusiv TVA.
Incepand cu aprilie 2008, firma devine platitoare de TVA
Cum procedez in acest caz? Reduc valoarea mijlocului fix cu valoarea TVA aferenta?
167 = 2133 ?



#175057 Monografie leasing, contract novatie

Postat de Imi Gordan on 14 June 2008 - 05:04 AM in MONOGRAFII CONTABILE

In anul 2007 firma a fost neplatitoare de TVA. Achizitioneaza un auto in leasing financiar.
Am inreg. 2133 = 167 valoarea contractului inclusiv TVA si
471 = 1687 valoarea dobanzii inclusiv TVA.
Incepand cu februarie 2008, firma devine platitoare de TVA
Cum procedez in acest caz? Reduc valoarea mijlocului fix cu valoarea TVA aferenta?
167 = 2133 ?
Poate sa ma ajute cineva?



#159449 Vanzare stoc materii prime. HELP URGENT!

Postat de Imi Gordan on 23 January 2008 - 06:51 AM in PRODUCTIE

Firma a desfiintat sectia de productie si a ramas cu un stoc de materii prime.
Doreste sa vanda acest stoc de materii prime.
Cum inregistrez vanzarea stocului??
Va multumesc.



#140551 cereri PAROLA 2007

Postat de Imi Gordan on 23 August 2007 - 06:04 AM in Arhiva

va rog sa-mi trimiteti si mie parola pe adresa: ligrom@yahoo.com



#140506 concediu medical

Postat de Imi Gordan on 22 August 2007 - 01:34 PM in Arhiva

Vezi postareasavin, la Aug 22 2007, 12:54 PM, a spus:

Buna ziua, am un angajat la firma care are concediu medical pe 11 zile ( cel initial) ar fi corect sau se da 7 zile initial si restul in continuare? exista vreo lege care zice ca bolnavul in concediu medical nu poate "pleca la mare" ci trebuie sa se ingrijeasca, am putea contesta cumva concediul lui stiind ca defapt nu este in medical? sau odata ce a adus exemplar de medical nu se mai poate face nimic? va multumesc

Medicul poate sa-i dea pe cate zile doreste
Poti sa-i refuzi foaia de boala. In casuta stanga sus unde scrie "VIZA PLATITUORULUI" poti sa scrii motivul refuzului
De ex. "a fost vazut la distractie"



#140349 Examen acces contabil autorizat

Postat de Imi Gordan on 20 August 2007 - 06:10 PM in EXAMENUL PT CONTABIL CU STUDII MEDII

Daca se poate va rog sa mi le trimiteti si mie la adresa: ligrom@yahoo.com

Va rog sa-mi trimiteti si mie pe adresa ligrom@yahoo.com



#140348 Examen acces contabil autorizat

Postat de Imi Gordan on 20 August 2007 - 06:05 PM in EXAMENUL PT CONTABIL CU STUDII MEDII

Daca are cineva rezolvarea testelor pt. contabili autorizati ex.2007, il mrog mult sa mi le trimita pe adresa ligrom@yahoo.com
Am inteles ca CD-ul cu suportul de curs are si rezolvarea pt.toate testele




Cometa SQL