Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Crystynika's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Crystynika's Content

There have been 3 items by Crystynika (Search limited from 23-November 07)


Sort by                Order  

#144776 deducere personala

Postat de Crystynika on 24 September 2007 - 04:33 PM in Arhiva

Mai am o intrebare si o pun tot aici ca sa nu mai deschis un topic nou. cota de 1% pentru somaj , in cazul salariatului, se aplica la salariul de baza sau la salariul de baza + sporuri, indemnizatii, etc.(adica salariul brut...din ce am inteles eu ) Am gasit ambele raspunsuri cautand pe cel corect si nu stiu ce sa cred. Multumesc frumos :)



#144059 deducere personala

Postat de Crystynika on 18 September 2007 - 08:35 AM in Arhiva

As vrea sa stiu daca deducerea personala difera in functie de norma de lucru? Daca am un angajat cu jumatate de norma, se injumatateste si deducerea personala?



#143992 calcul salarii 2007

Postat de Crystynika on 17 September 2007 - 03:07 PM in Arhiva

Nu sunt contabil, dar am nevoie sa imi explice si mie cineva in mare chestiile astea. So, pls help :notworthy: :
Fond salarii = ore lucrate+CO+CM unitate sau total brut ? CM buget
Ce inseamna CM unitate sau total brut si CM buget? Asa pe intelesul oamenilor de rand :D
Cias = sal. Minim*9,5%/nr.zile lucratoare*nr zile CM Asta ce e? In rest am inteles cat de cat cum sta treaba, dar la astea m-am blocat.
Si nici inregistrarile nu prea stiu ce sunt si la ce folosesc, ar fi de mare ajutor daca mi-ar explica cineva. Macar sa-mi dau seama daca am sau nu nevoie de ele pentru ce vreau sa fac. Astept raspuns. Multumesc!




Cometa SQL