Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
MorPheuSDJ's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


MorPheuSDJ's Content

There have been 2 items by MorPheuSDJ (Search limited from 22-November 07)


Sort by                Order  

#148181 DECLARATIA 010 - VECTOR FISCAL

Postat de MorPheuSDJ on 18 October 2007 - 01:52 AM in Arhiva

Alte solutii mai sunt?

Ma indoiesc eu ca amd sectorului 5 se va grabi sa remedieze eroarea, mai ales fara acel formular 010, pentru schimbarea vectorului fiscal, dar care se dpune abia la sfarsitul anului. Asta nu inteleg eu, de ce nu se poate remedia problema pana la sfarsitul anului.....mi se pare aberant,



#148166 DECLARATIA 010 - VECTOR FISCAL

Postat de MorPheuSDJ on 17 October 2007 - 08:28 PM in Arhiva

Vin si eu cu o intrebare, desi nu e problema mea directa.

Cineva a gresit completarea vectorului fiscal, asa incat, in loc de platitor de impozit pe veniturile microintreprinderilor a trecut platitor de impozit pe profit (a bifat casuta gresita).

Este vorba despre o eroare materiala, este evident, firma fiind infiintata de mai putin de o luna.

De la Administratia Financiar Sector 5 Bucuresti, i s-a spus ca modificarile vectorului fiscal se fac abia la inceputul anului viitor, deci de la 1 ianuarie 2008.

Avand in vedere ca discutam despre o eroare materiala, nu se poate repara aceasta greseala? Daca da, poate imi spuneti si cum se poate face asta. Mi se pare aberant ca nu poti indrepta o eroare materiala.

Va multumesc anticipat.




Cometa SQL