Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Eni.kmdz's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Eni.kmdz's Content

There have been 3 items by Eni.kmdz (Search limited from 16-November 07)


Sort by                Order  

#184248 Monografie leasing, contract novatie

Postat de Eni.kmdz on 13 October 2008 - 09:17 PM in MONOGRAFII CONTABILE

buna!
Am preluat recent o firma de constructii care are si un contract de leasing. Spre surprinderea mea in februarie la momentul primirii mijlocului de transport s-a inregistrat si dobanda pe 471 resp 1687.
E indestul sa fac inversul notei, adica 1687=471 cu valoarea ramasa sau nu? Ar trebui sa modific si facturile operate? :thumbup:
Va rog din suflet da-ti un sfat!! :tongue:



#166548 Cabinet medical/stomatologic

Postat de Eni.kmdz on 19 March 2008 - 02:09 PM in MONOGRAFII CONTABILE

Salut!
Domeniul cabinetelor medicale este unul nou pentru mine si as avea nevoie de putin ajutor!
Imi poate acorda cineva putina asistenta in ceea ce priveste actele si declaratiile ce tb depuse, eventuale legi referitoare la acestea? :pullhair:



#158983 Monografie leasing, contract novatie

Postat de Eni.kmdz on 19 January 2008 - 08:56 PM in MONOGRAFII CONTABILE

Propunerea pt inreg unui automobil luat in regim de leasing financiar ar fii:

-la semnarea contractului resp primirea facturii de avans
%=404
471
628
4426

-la primirea autoturismului (dupa 2 luni)
2133=167
167=417

8036
8051

Ce ziceti e corect asa? Ar putea cineva sa-mi dea un feed-back? :lostit (13):




Cometa SQL