Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
before-after's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


before-after's Content

There have been 5 items by before-after (Search limited from 16-November 07)


Sort by                Order  

#228520 CONSERVARE mijl. fixe

Postat de before-after on 18 July 2010 - 03:13 PM in Arhiva

Buna,

Pentru mijloacele fixe pe care nu le mai folosim o perioada nedefinita (de exemplu o sucursala relocata sau inchisa) si le tinem “in conservare” le putem opri amortizarea pur si simplu pe perioada depozitarii, sau trebuie sa solicitam aprobare de la fisc? Stie cineva procedura de lucru?

merci



#228373 Inregistrare dispozitive criptare semnatura ( E-token)

Postat de before-after on 14 July 2010 - 10:59 AM in CONTABILITATE BANCARA

Poti incerca sa le pui la stocuri 367 iar cand le dai clientilor, le dai in consum cu 633.



#211052 recuperare bani de la fnuass

Postat de before-after on 23 September 2009 - 01:55 PM in Arhiva

merci



#211024 recuperare bani de la fnuass

Postat de before-after on 23 September 2009 - 10:08 AM in Arhiva

Am incercat, dar vreo 3 concedii chiar nu au fost acceptate la plata (rambursare).
Legea spune ca tb sa le recuperez de la angajati in termen de 3 ani. Sumele nefiind mari, mai mare efortul de ai cauta pe acestia si a le solicita indemnizatiile inapoi. Am facut rectificative, dar cum le pun contabil pe pierderi? trebuie sa le pun pe pierderi din debitori diversi?



#210998 recuperare bani de la fnuass

Postat de before-after on 22 September 2009 - 04:25 PM in Arhiva

Daca am depus cerere de recuperare de la FNUASS si unele dintre certificate medicale nu au fost recunoscute ca in conformitate cu reglementarile legale(coduri gresite, lipsa stampile, etc), si implicit nu mi s-a restituit suma aferenta acestora, ce fac cu debitul contului de cci pe care nu o sa il mai recuperez de la FNUASS? Il pot pune pe cheltuiala angajatorului? E deductibila cheltuiala? Precizez ca de la salariati nu mai pot recupera.




Cometa SQL