Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
deeaa77's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


deeaa77's Content

There have been 2 items by deeaa77 (Search limited from 23-November 07)


Sort by                Order  

#213711 imi trebuie casa de marcat ?

Postat de deeaa77 on 11 November 2009 - 04:42 PM in Arhiva

Buna ziua,

va rog sa ma ajutati cu un raspuns urgent- avem un SRL, comercializarea produselor facandu-se numai pe un magazin on-line. Dorim sa participam la un targ expozitional cu vanzare. Este necesara casa de marcat? Putem sa emitem doar factura si chitanta?

Multumesc frumos



#168885 lichidare/dizolvare/radiere SRL

Postat de deeaa77 on 07 April 2008 - 07:52 AM in Aspecte juridice privind societatile comerciale

Buna ziua,

sotul meu apare unic asociat la o societate care pe RECOM figureaza dizolvata pentru nemajorare capital, nepreschimbarea certificatului de inmatriculare si nedepunerea bilantuluui

Nr.crt. Firma Nr. inregistrare RC
Cod Fiscal Stare firma Data ultimei inregistrari la RC
1. ............SRL
Judet :Dolj, Localitate :CRAIOVA ...................
- dizolvare de drept nemajorare capital cf.L314
- Bilant anual nedepus la registrul comertului pe anul 2006
- Bilantul anual nedepus la Registrul Comertului pe anul 2004
- certificat de inmatriculare nepreschimbat in termenul legal
- Bilantul anual nedepus la Registrul Comertului pe anul 2005 01.07.2005


Problema e ca sotul meu era asociat cu cineva la aceasta firma, iar acum o saptamana a vrut sa isi faca o societate cu unic asociat si bineinteles ca nu s-a putut. Cum poate sa faca dovada ca el nu a fost unic asociat?? La Registru fosta firma nu figureaza radiata si nu inteleg de ce??? I s-a spus ca trebuie sa aduca de la finante dovada ca nu are datorii. La finante nu au ce dovada sa ii dea pentru ca zic ei firma nu mai figureaza la ei!!
Lamuriti-ma si pe mine , aceasta firma nu ar fi trebuit sa fie radiata avand in vedere ca nu s-a majorat capitalul si nici nu s-a preschimbat certificatul?

Multumesc mult




Cometa SQL