Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
dorin_nistor's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


dorin_nistor's Content

There have been 2 items by dorin_nistor (Search limited from 23-December 07)


Sort by                Order  

#177304 Inginer cu master in contabilitate si audit

Postat de dorin_nistor on 05 July 2008 - 03:48 PM in Cum poti deveni contabil

Multumesc de raspuns. Cu toate ca, pentru functia de contabil (343302 sau asemanatoare din grupa 3) trebuie sa am liceul economic, pe cand eu am calificare de electrician. M-ar interesa mai mult clasificari din grupa 2. Stie cineva un caz asemanator si cum s-a rezolvat?



#176721 Inginer cu master in contabilitate si audit

Postat de dorin_nistor on 28 June 2008 - 01:42 PM in Cum poti deveni contabil

Salutare la toti!
Dati-mi voie sa ma alatur si eu victimelor Ministerului Educatiei. Dupa ce am absolvit o facultate tehnica (e drept, am facut inginerie mecanica, nu inginerie ecomonica) m-am gandit ca nu mi-ar strica un master in stiinte economice. Rationamentul meu, ca de altfel a multora aflati in situatia mea a fost ca dupa 5 ani de facultate am suficiente cunostinte generale astfel incat sa nu mai fie nevoie sa o iau de la capat cu o facultate ecomonica. Zis si facut. M-am inscris fara nici o problema, am dat examen, am fost admis si dupa 1,5 ani m-am vazut cu o diploma de master in contabilitate si audit. Nu stiu nici acum la ce mi-a folosit atata scoala, daca n-am fost in stare sa pricep un lucru elementar: MASTERUL NU E CONSIDERAT STUDII SUPERIOARE. Cel putin CECCAR asa considera (Daca stiam, il faceam la o scoala de arte si meserii, nu la o universitate). Deci vazand atata ostilitate din partea lor, mi-am zis ca dragoste cu forta nu se poate si trebuie sa renunt la gandul "initiativei private". Asa ca am inceput sa imi caut ceva de lucru in domeniul economic. Si acum am descoperit o noua problema. Adica, daca vreau sa lucrez legal, trebuie sa am carte de munca. Si cartea de munca trebuie si ea completata. Si de aici marea mea INTREBARE: pe ce post pot fi angajat cu masterul ?(si aici ma refer si la niste coduri COR). Pentru ca economist (2441) nu pot fi, deoarece nu am licenta in stiinte economice. Daca cineva ma poate ajuta, please HELP!!!!! (Si rugamintea mea: nu imi spuneti: manager, sef birou - ca n-are tata firma).




Cometa SQL