Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Flavius_'s Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Flavius_'s Content

There have been 2 items by Flavius_ (Search limited from 20-November 07)


Sort by                Order  

#197771 ce program de contabilitate imi recomandati ?

Postat de Flavius_ on 26 March 2009 - 04:32 PM in Arhiva

Hai sa o luam cat se poate de simplu. Fiecare soft de conta are ajunsuri si neajunsuri. Lucrez in domeniu si deci stiu foarte bine asta. Daca as putea as recomanda la toata lumea SAP...insa e aproape imposibil.
Si atunci...totul se rezuma la nevoi: pt firme de cartier sau cu activitate f putina e suficient un saga, ciel sau un D-Soft. Sau chiar softuri gratuite.
Daca vrei insa mai mult, adica nu vrei sa te limitezi la un soft de conta si vrei sa te indrepti spre segmentul ERP, atunci putem vorbi de altceva...
Eu unul pot aici sa recomand WinMentor sau ASIS fiindca acestea le cunosc suficient de bine incat sa le pot recomanda. WinMentorul ca entry-level ERP si ASIS-ul ca ERP propriu-zis. Totul depinde de necesitatile firmei respective, necesitati care trebuie descoperite printr-o analiza atenta si detaliata!
Practic, trebuie inteles un lucru. Nu conteaza costurile, atata timp cat analiza este bine facuta si alegerea softului este cea potrivita. Economiile pe care un astfel de soft le puate aduce ar trebui sa fie suficient de mari astfel incat costurile de achizitie sa fie amortizate in maxim un an de zile.
Daca cineva este curios sa afle mai multe si sa povesteasca pe aceasta tema, emailul meu este flaviu_preda1686@yahoo.com



#197766 ce program de contabilitate imi recomandati ?

Postat de Flavius_ on 26 March 2009 - 04:11 PM in Arhiva

Vezi postareaCRISIL, la Feb 19 2009, 10:31 PM, a spus:

M-ar interesa care este programul cel mai indicat pentru un complex turistic.
Trebuie mentionat ca exista hotel, un restaurant, un bar, doua magazine si un punct de inchiriere echipament sportiv. Personal - 9 angajati.

Va multumesc


Sunt consultant in domeniu si cred ca pot sa va dau niste sfaturi, insa e foarte important sa imi dati mai multe detalii legate de afacerea dumneavoastra. In momentul de fata ma ocup de WinMentor, soft care ar putea fi OK pentru ceea ce faceti, insa trebuie prima data sa aflu mai multe despre afacerea dumneavoastra.
Si inca ceva...ati putea incerca sa nu va limitati la un soft de conta...e un sfat care s-ar putea sa va fie util!

Toate cele bune,
Flaviu Preda




Cometa SQL