Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
U_Cristina's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


U_Cristina's Content

There have been 15 items by U_Cristina (Search limited from 23-November 07)


Sort by                Order  

#258781 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 25 November 2013 - 07:56 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Buna tuturor.
Am trecut si eu cu bine peste acest examen de aptitudini, intradevar cele 210 bilete sunt bune, eu nu le-am actualizat atunci pentru ca pana in noiembrie nu ar mai fi fost de actualitate si in momentu in care vi le-ati fi actualizat ramaneati cu ceva la fiscalitate :biggrin: Cei care vor da examenu in anii urmatori sa se apuce din timp de invatat pentru ca este foarte mult, la contabilitate sa se axeze pe ghid-ul scos pentru aptitudini dar si pe cel de acces, pe IAS-uri se pune accent pe diferentele dintre OMFP 3055/2009 si IAS-uri, in rest la teorie trebuie citit si cat mai mult inteles si retinut, la fiscalitate sa fiti la curent cu actualizarile. Important este sa treceti de examenul scris pentru ca la oral nu mai este asa mare stresul. Bafta.



#258659 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 19 November 2013 - 02:50 PM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

eu am avut varianta 2, la conta am avut o problema cu discount, risturn, remiza, trebuiau contabilizate si facut contu de profit si pierdere, la problema 2 sodurile de gestiune si la teorie cam tot pe ce s-a pus accentu anii trecuti asa au facut si acum, sper sa-l iau



#258267 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 25 October 2013 - 09:36 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Da pentru proba scris astea sunt, iar la oral inra si fiscalitatea



#258239 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 24 October 2013 - 08:17 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Din cate am inteles acele subiecte au fost date in anii trecuti la oral la aptitudini, nu cred ca sunt emise de vreo filiala ci adunate de la cei care au sustinut examenul anii trecuti, acele 210 intrebari le gasesti si in acest topic.
/mai avem putin pana la examen, cum stati cu pregatirea?



#257739 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 28 September 2013 - 04:05 PM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

In documentul atasat aveti raspunsurile de la examenul oral, sunt 210 bilete care contin intrebari din audit, deontologie, fiscalitate (actualizati-va raspunsurile la fiscalitate, s-au mai modificat unele informatii intre timp) analiza, evaluare

Fisiere atasate




#257615 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 23 September 2013 - 10:50 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Imi spune si mie cine raspunsu la intrebarea: Ce obligații are din punct de vedere fiscal o persoană fizică ce achiziționează un imobil?



#257327 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 06 September 2013 - 07:18 PM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Ma poate ajuta cineva cu raspunsul la aceasta intrebare: Cum explicați responsabilitățile etice ale altor profesioniști utilizați în cadrul unei misiuni de audit de bază?



#257291 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 05 September 2013 - 08:03 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Gata s-a rezolvat problema cu spatiul si am putut sa postez si celelalte variante, lipseste varianta 3, iar varianta 5 nu e completa. Sper sa mai posteze si alticeva ceva materiale, o sa revin si cu subiectele de la oral

Fisiere atasate




#257247 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 03 September 2013 - 08:11 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

varianta 2, sper sa fie bine
offffffffffff, nu merge



#257245 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 03 September 2013 - 07:28 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

variantele 2 si 4 nu le pot pune, imi spune ca sunt prea mari, stie cineva cum le pot pune?



#257243 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 03 September 2013 - 07:13 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Am gasit eu cu greu 3 variante din cele 5 dar nu reusesc sa le gasesc pe celelalte 2, poate le are cineva si ne ajuta si pe noi. Varianta 1 se vede rau, doar asa am gasit-o, ne vom chinui sa o descifram

Fisiere atasate




#257175 Aptitudini 2013

Postat de U_Cristina on 30 August 2013 - 08:25 AM in EXAMENUL PT EXPERTI SI CONTABILI AUTORIZATI

Am deschis acest topic in speranta ca putem colabora cei care vom da anul acesta examenul de aptitudini, sper sa nu fiu singura pe aici :)



#252010 factura emisa pe firma inactiva, ce-i de facut ?

Postat de U_Cristina on 25 January 2013 - 06:32 PM in Arhiva

am nevoie de ajutor, am o firma care in perioada ianuarie-noiembrie a fost inactiva (a fost inactiva mai mult timp decat stiam noi) si a emis o factura, eu ce pot face ? va multumesc



#251217 Aptitudini 2012

Postat de U_Cristina on 29 November 2012 - 07:32 PM in Arhiva

Are cineva variantele care s-au dat acuma in noiembrie la examenul de aptitudini?



#251077 Aptitudini 2012

Postat de U_Cristina on 19 November 2012 - 11:48 PM in Arhiva

am citit ce ati scris legat de examenu de acuma si deja ma apuca groaza cand ma gandesc ca la anu pe vremea asta voi fi si eu in situatia voastra




Cometa SQL