Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
SilviuP's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


SilviuP's Content

There have been 4 items by SilviuP (Search limited from 15-November 07)


Sort by                Order  

#211035 PFA - norma fixa sau sistem real ?

Postat de SilviuP on 23 September 2009 - 11:25 AM in Infiintare, radiere, modificare, suspendare PFA

Va multumesc pentru raspunsuri. Daca imi puteti recomanda o persoana care ma poate ajuta cu mai multe sfaturi pe tema PFA, v-as fi recunoscator.



#210818 PFA - norma fixa sau sistem real ?

Postat de SilviuP on 18 September 2009 - 11:38 AM in Infiintare, radiere, modificare, suspendare PFA

Multumesc mult pentru ajutor!

Este vorba chiar despre varianta 2. Am gasit si eu acest nomenclator, insa sincer, chiar nu stiu unde ma pot incadra...V-as fi recunoscator pentru orice sugestie!



#210803 PFA - norma fixa sau sistem real ?

Postat de SilviuP on 17 September 2009 - 10:54 PM in Infiintare, radiere, modificare, suspendare PFA

Come on, stiu sa dau un search, insa nu imi dau seama daca si unde m-as putea incadra...tocmai de asta am postat aici, poate se mai afla cineva in pozitia mea, sau poate o persoana mai priceputa decat mine imi poate da un sfat util ;)



#210798 PFA - norma fixa sau sistem real ?

Postat de SilviuP on 17 September 2009 - 07:36 PM in Infiintare, radiere, modificare, suspendare PFA

Salutare,


Este primul meu post pe acest forum, asa ca va salut pe toti din nou! Subiectele sunt foarte interesante si extrem de utile. Felicitari pentru munca depusa!

Am citit cateva ore bune forum-ul, mi-am clarificat multe nelamuriri, insa nu am reusit sa rezolv o anumita problema - Incerc de cateva zile si credeam ca o sa si reusesc sa devin PFA - normat. Cel normal nu ma prea avantajeaza. Am dosarul pentru Registrul Comertului, insa nu l-am depus inca pentru ca tocmai am fost la Administratia Financiara si am aflat ca nu exista norma pentru specializarea mea (economist licentiat)...acum lucrez la o compania de software si job-ul meu este sa comercializez acest soft. Pentru cei de la implementare/dezvoltare a fost mai facil, pentru ca au gasit o norma potrivita, insa eu nu reusesc lucrul asta...chiar nu exista nici o posibilitate? Sau o norma la care sa ma pot incadra? (nu am reusit sa gasesc pe net lista normelor, iar la AF nu erau afisate)...

Poate o persoana mai informata decat mine ma poate ajuta in privinta asta...chiar nu stiu ce sa fac acum, pentru ca lipsa acestei norme mi-a inchis toate usile posibile...


Multumesc anticipat!




Cometa SQL