Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
N. Ionut's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


N. Ionut's Content

There have been 1 items by N. Ionut (Search limited from 24-November 07)


Sort by                Order  

#212844 diverse probleme - Case de marcat

Postat de N. Ionut on 26 October 2009 - 11:55 AM in Arhiva

Buna ziua,

Firma la care activez lucreaza cu o casa de marcat Euro 500T Handy. Acum vreo trei zile, una din casiere a montat rola martor invers. Nu inteleg ce a fost in capul ei... e atat de simplu de schimbat rola incat si unei maimute daca-i arat in mod repetat, invata sa o schimbe. Casa de marcat este legata de un PC printr-un port serial, la un WinMentor care pastreaza toate datele de gestiune gen: bonuri emise, intrari, iesiri de marfa etc. Am sunat la contabilitate si la distribuitorul casei de marcat si nu au putut sa-mi dea un sfat concludent.

Intrebarea mea: Ce se poate face din punct de vedere legal pentru a remedia aceasta problema? Cum justific eu ca in doua zile am avut vanzarile alea, atata timp cat nu mai am rola martor cu bonurile fiscale ale clientilor din zilele respective?




Cometa SQL