Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Lili86's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Lili86's Content

There have been 13 items by Lili86 (Search limited from 28-November 07)


Sort by                Order  

#227205 Factura proforma primita de la ROTLD

Postat de Lili86 on 22 June 2010 - 05:30 PM in Arhiva

Pentru a cumpara un domeniu de la rotld primesti o factura proforma pe baza caruia faci plata, urmand ca ulterior, dupa confirmarea platii, sa primesti factura fiscala. Ce inregistrari se fac in contabilitate?



#225777 Factura proforma

Postat de Lili86 on 13 May 2010 - 12:03 PM in Arhiva

Cum se inregistreaza in contabilitate o plata efectuata pe baza unei facturi proforme? Dupa ce este confirmata plata furnizorul livreaza impreuna cu produsele si factura fiscala.
De asemenea cum se fac inregistrarile si la furnizor?



#221603 Comert electronic

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 08:27 PM in Arhiva

Daca ar putea cineva sa ma ajute macar cu o parte din inregistrarile specifice aferente vanzarii de marfuri online.....Nu am reusit sa gasesc nicaieri :(



#221599 Comert electronic

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 08:16 PM in Arhiva

View PostPaturcai, on Mar 9 2010, 08:12 PM, said:

Nu doresc sa te sperii dar este aproape la fel de stufos precum o lucrare de diploma.
Comertul electronic poate fi:
- vanzare de marfuri
- vanzarea unor softuri
- video chaturi
si lista poate continua.
Fiecare dintre aceste "servicii" au o alta abordare in contabilitate.
Nu exista o "monografie" care sa le cuprinda pe toate.

La vanzarea de marfuri m-ar interesa pe mine.



#221571 Cine sunteti? Ce varsta aveti! Obligatoriu pentru toti!

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 05:48 PM in Arhiva

Votez si eu pentru femeie intre 20 - 30 ani



#221569 CONTA CAFENEA MOLDOVA

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 05:41 PM in Arhiva

Buna ziua, din Iasi



#221567 Licenta - E Contabilitate

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 05:37 PM in Arhiva

Si eu as avea nevoie daca ai gasit intre timp detalii :)



#221564 Comert online

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 05:29 PM in MONOGRAFII CONTABILE

Buna ziua,
Cunoasteti detalii despre cum se tine contabilitatea unui magazin online? Am nevoie de o monografie pentru comert electronic pentru facultate. Ma intereseaza inregistrarile specifice.
Va multumesc.



#221563 Comert Online

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 05:27 PM in Arhiva

Am vazut ca acest subiect este mai vechi dar sunt foarte interesata de acesta.Am de facut un proiect la facultate in legatura cu particularitatile contabilitatii comertului electronic.Poate cineva sa ma ajute?



#221560 Comert electronic

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 05:25 PM in Arhiva

Buna ziua,
Cunoasteti detalii despre cum se tine contabilitatea unui magazin online? Am nevoie de o monografie pentru comert electronic pentru facultate. Ma intereseaza inregistrarile specifice.
Va multumesc.



#221555 Magazinele online

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 05:06 PM in Arhiva

Am vazut ca acest subiect este mai vechi dar sunt foarte interesata de acesta.Am de facut un proiect la facultate in legatura cu particularitatile contabilitatii comertului elentronic.Poate cineva sa ma ajute?



#221551 Magazine online

Postat de Lili86 on 09 March 2010 - 04:39 PM in Arhiva

Sunt si eu interesata de acest subiect,contabilitatea cometului electronic. Cum inregistrezi cheltuielile de transport atunci cand este o taxa fixa pentru client iar pentru societate variaza (in functie de greutate, de exemplu)? Sau atunci cand clientul nu ridica coletul?



#218903 Contabilitate magazin online

Postat de Lili86 on 10 February 2010 - 06:09 PM in MONOGRAFII CONTABILE

Buna ziua,
Cunoasteti detalii despre cum se tine contabilitatea unui magazin online? Am nevoie de o monografie pentru comert electronic. Ma intereseaza inregistrarile specifice.
Va multumesc.




Cometa SQL