Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
irinacristina's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


irinacristina's Content

There have been 2 items by irinacristina (Search limited from 19-November 07)


Sort by                Order  

#243996 Contract determinat

Postat de irinacristina on 24 August 2011 - 10:23 AM in CONTRACTE INDIVIDUALE DE MUNCA

Vezi postareabogdan_p, la 24 August 2011 - 10:07 AM, a spus:

Ai mai multe posibilitati:
a) daca in contract este stipulat o perioada de proba (in cazul contractului pe 3 luni perioada de proba maxima poate fi de 5 zile) si mai esti in aceasta perioada de proba poti pleca fara preaviz;
b) daca nu este prevazuta perioada de proba sau a expirat poti sa vorbesti cu angajatorul si de comun acord sa incetati contractul;
c) demisia, si respectarea duratei preavizului de 20 de zile lucratoare. De comun acord cu angajatorul perioada poate sa fie mai mica.


Perioada de proba a fost de 0 zile, scrie in contract. Asadar, pot fie sa cadem de comun acord, fie sa imi dau deminia. Multumesc mult pentru raspunsul promt!



#243991 Contract determinat

Postat de irinacristina on 24 August 2011 - 08:52 AM in CONTRACTE INDIVIDUALE DE MUNCA

De curand m-am angajat cu contract determinat, insa nu mai doresc sa continui colaborarea. Contractul s-a incheiat pe 3 luni, si nu este stipulata nici o clauza cu privire la incetarea contractului inainte de termen. Se mentioneaza masurile standard, de 20 de zile in cazul concedierii sau demisionarii.
Doresc sa stiu daca pot cere incetarea contractului in orice moment, fara sa am probleme, si daca sunt nevoita sa stau cele 20 de zile de preaviz. Multumesc anticipat!




Cometa SQL