Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
AlexInter's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


AlexInter's Content

There have been 6 items by AlexInter (Search limited from 24-November 07)


Sort by                Order  

#253503 arhivare documente contabile

Postat de AlexInter on 24 March 2013 - 01:09 PM in ORGANIZAREA ACTELOR CONTABILE

Eu am doar firme cat de cat mici si le tin intr-un biblioraft, cu despartitor dupa fiecare luna: furnizori, clienti, casa, banca, declaratii.



#252537 Declaratia 097

Postat de AlexInter on 17 February 2013 - 09:50 AM in Arhiva

Am intrebat la AFP si mi-au spus ca "pentru firmele infiintate in 2012 nu au optiune in program, pentru a le face platitoare de tva la incasare".Genial.



#252413 Declaratia 097

Postat de AlexInter on 09 February 2013 - 03:25 PM in Arhiva

Cam asa ceva. Mi-a spus ca in dosarele pe care i le-am dat nu mai este si nici pe la mine pe birou nu e.

De dus, tin minte ca am fost cu ea. Am dus in acelasi timp cu 094.



#252399 Declaratia 097

Postat de AlexInter on 08 February 2013 - 06:17 PM in Arhiva

O mica problema am si eu cu 097 si TVA la incasare.

Am o firma care a devenit platitoare de TVA la 31 octombrie 2012. In ianuarie am depus 097.
Problema e ca pe site-ul ANAF nu apare ca ar aplica regimul de TVA la incasare si nici declaratia 097 nu o mai gasesc.

Totusi, daca am uitat sa depun 097, firma de ce nu a fost inregistrata din oficiu ca platitor de TVA la incasare?



#251905 bilant nedepus

Postat de AlexInter on 22 January 2013 - 05:06 PM in Bilanturi

Multumesc,
Sper sa rezolv problema.



#251706 bilant nedepus

Postat de AlexInter on 12 January 2013 - 11:42 AM in Bilanturi

Buna ziua,

Am fost contactat de cineva pentru a il ajuta cu o firma. Problema e ca nu a depus bilant pe 2011 iar ultima declaratie depusa a fost in martie 2011. In 2011 si 2012 firma nu a avut activitate. Colega mea, expert contabil, mi-a spus ca trebuie depusa o declaratie de inactivitate in loc de bilant. Am vorbit cu administratorul firmei si m-a cam derutat spunandu-mi ca are informatii de la vechiul contabil ca trebuie depus bilant, nu declaratie de inactivitate asa cum ii spusesem eu.

Cam ce ar trebui sa depuna?




Cometa SQL