Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
vladutu93's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


vladutu93's Content

There have been 5 items by vladutu93 (Search limited from 12-November 07)


Sort by                Order  

#257795 program saga

Postat de vladutu93 on 01 October 2013 - 09:42 AM in Arhiva

Nu este nicio suparare, va multumesc pentru sfat eu acum sunt in anul 2 de facultate am terminat liceu economic si vreau sa fac o microintreprindere.
Am atestat pe contabilitate si vreau sa imi tin singur evidenta contabila si nu prea stiu foarte multe la programele de contabilitate eu in toti ani de liceu si practica am facut evidenta contabila cu pixul.
Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri si sfaturi care le voi lua in considerare!!!



#257779 program saga

Postat de vladutu93 on 30 September 2013 - 06:20 PM in Arhiva

Si de la intrari se duce singur in articole contabile cu conturile corespondente presupun



#257747 program saga

Postat de vladutu93 on 29 September 2013 - 02:54 PM in Arhiva

Buna ziua am si eu o mica nedumerire daca ma puteti ajuta.
Vreau sa stiu daca se poate ca documentele justificative intocmite la mana care atesta o achizitie sau o vanzare le pot introduce in programul SAGA direct ca analiza contabila, sa nu mai trec din nou fiecare document in parte.
Deci am documentele justificative completate gen un borderou de achizitii si vreau sa il inregistrez in SAGA la articole contabile ca 371=401 este bine?
Un sfat va rog daca se poate.



#257577 SRL vs. PFA vs I.I. vs. PF

Postat de vladutu93 on 20 September 2013 - 11:55 AM in Aspecte juridice privind societatile comerciale

Va multumes pentru raspuns!!!
Ca acte de studii pentru a fi PFA am o diploma de competente ,,tehnician in activitati economice'' data in urma sustinerii unui atestat la contabilitate.
Mie unul imi este mai usor sa tin contabilitatea la o microintreprindere deoarece este in partida dubla si asta am facut in liceu si fac si acum in facultate, cu partea cu salarizarea ma descurc putin mai greu deoarece nu prea am pus foarte mult accent pe ea.



#257559 SRL vs. PFA vs I.I. vs. PF

Postat de vladutu93 on 19 September 2013 - 05:36 PM in Aspecte juridice privind societatile comerciale

Buna ziua sunt student la stiinte economice, dar inainte de asta am absolvit un liceu de profil economic si contabilitatea pentru mine nu este o noutate deci stiu in mare cum se ,,mananca''.
Avand in vedere ca in ziua de astazi greu gasesti un loc de munca am hotarat sa-mi descid o mica afacere daoar ca nu stiu ce sa aleg dintre PFA sau SRL (microintreprindere) domeniul de activitate comert cu amanuntul legume-fructe in piete si balciuri.
Eu vreau ca in primul rand sa am o carte de munca din cate stiu ca PFA nu potfi propriul angajat dar daca nu pot fi ca si administrator al afaceri imi pot plati din fonduri proprii cartea de munca aici vreau sa ma lamuriti daca v-ati comfruntat cu problema asta si sa ma ajutati adica in primul rand pentru mine este importanta aceasta carte de munca sa stiu ca voi avea si eu o vechime o asigurare la pensie, sanatate si somaj.
Sau sa aleg o SC unde pot fi propriul angajat bineinteles numind o alta persoana administrator care sa ma angajeze.
Pe mine pentru inceput ma intereseaza un regim de PFA.
Vreau sa ma ajutati sa aflu si eu prin ce mijloace pot obtine o carte de munca.




Cometa SQL