Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
LaurV's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


LaurV's Content

There have been 2 items by LaurV (Search limited from 20-November 07)


Sort by                Order  

#255709 contract de comodat!!!!

Postat de LaurV on 11 June 2013 - 07:29 PM in CONTRACTE comerciale

Multumesc de raspuns!
Am cautat inainte de postare dar am crezut ca nu intra la comercial. Nu ma pricep chiar asa bine... :blush:



#255547 contract de comodat!!!!

Postat de LaurV on 06 June 2013 - 09:17 AM in CONTRACTE comerciale

Buna ziua.
Am o mica nelamurire privind contractele de comodat. Cheltuielile de folosinta si intretinere (apa, gaze, electricitate etc) sunt obligatorii sa fie trecute la obligatiile comodatarului sau le pot exclude din contract?

Intentionez sa creez o microintreprindere in IT, cu angajati care lucreaza de acasa si cu sediul social la o ruda care nu are intentia de a-mi lua vreun ban pe inchiriere, intretinere, energie etc, el platind toate facturile pt utilitati si intretinere. Astfel vreau sa stiu daca legislatia ma obliga sa am astfel de cheltuieli.. (fie datorita contractului, fie altei legi din contabilitate).

Totodata perioada contractului trebuie sa fie minim 1 an sau pot fi trecute si cateva luni?

As aprecia foarte mult daca pot fi indicate si articolele din lege in caz ca trebuie sa ma confrunt vreodata cu autoritatile pe tema asta :)
Multumesc.




Cometa SQL