Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
mihai9999's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


mihai9999's Content

There have been 1 items by mihai9999 (Search limited from 15-November 07)


Sort by                Order  

#258579 Este pfa singura modalitate de a avea numar de identitate fiscala?

Postat de mihai9999 on 13 November 2013 - 11:02 AM in Legislatie specifica PFA

Sunt cercetator stiintific si lucrez actualmente la stat intr-un institut de cercetari, dar am lucrat un timp ca programator in strainatate. M-am intors in tara dar am mentinut legatura cu firma la care am lucrat ultima data. La cererea lor le-am mai facut ceva, lucrand de aici, din Ro, si mi-au cerut sa le trimit o factura ca sa imi poata vira banii pentru colaborare. Dupa ce le-am trimis-o, mi-au cerut numarul romanesc de identitate fiscala. La ANAF sector 5 mi s-a spus ca numarul de identitate fiscala pentru activitati intracomunitare se da doar daca esti PFA (persoana fizica autorizata) ceea ce pe moment mi se pare un efort birocratic semnificativ. Oare nu poti avea cod de identificare fiscala decat daca esti PFA inregistrata la registrul comertului? Va multumesc anticipat pentru raspuns.




Cometa SQL