Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
liraaur's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


liraaur's Content

There have been 3 items by liraaur (Search limited from 14-November 07)


Sort by                Order  

#279649 Impozitare dividende

Postat de liraaur on 16 August 2017 - 11:55 AM in Impozitare - VENIT

In 2015 am inregistrat profit pe SRL , dar nu am ridicat dividendele din lipsa de numerar.
Daca ridic dividendele in august 2017 ce mai achit la stat ? ( In 2017 am platit impoxitul aferent pe venit microintreprindere ).



#269089 D300 (decont TVA) - topic 2015

Postat de liraaur on 25 June 2015 - 08:40 AM in Arhiva

Cum fac Declaratia 300 trimestriala ( cumulez cele 3 luni ? )



#266367 D 100 - topic 2015

Postat de liraaur on 26 January 2015 - 11:24 AM in Arhiva

In 19.01.2015 am depus online Declaratia 100 pentru trimestrul IV 2014.
La validare au aparut urmatoarele ERORI:

E: validari globale
eroare regula: R13: Perioada de raportare eronata ( luna 12). Codul obligatie =103 se declara trimestrial, cu exceptia contribuabililor care au optat pentru un exercitiu financiar diferit de canul calendaristic ( Notificare 014).

Daca are cineva idee ce inseamna acest lucru.

Mentionez ca fac trimestrial aceasta raportare si nu am optat pentru alta perioada de raportare.

Multumesc !




Cometa SQL