Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Mihaela Alina Popa's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Mihaela Alina Popa's Content

There have been 6 items by Mihaela Alina Popa (Search limited from 21-November 07)


Sort by                Order  

#270927 Contabilitate pentru firme organizare evenimente

Postat de Mihaela Alina Popa on 27 October 2015 - 05:14 PM in ALTE PROBLEME CONTABILE

multumesc frumos pentru raspuns :)



#270907 Contabilitate pentru firme organizare evenimente

Postat de Mihaela Alina Popa on 27 October 2015 - 10:35 AM in ALTE PROBLEME CONTABILE

Buna ziua,

Am si eu acest caz. Cineva mi-a zis ca avand a obiect de activitate organizarea de evenimente pot sa imi decontez pe firma inclusiv factura aferenta hainelor achizitionate pentru ca tine de imagine. Este corect?

Multumesc



#270483 achizitie marfa de la producatori locali fara factura

Postat de Mihaela Alina Popa on 29 September 2015 - 09:23 AM in ALTE PROBLEME CONTABILE

Multumesc frumos



#270475 achizitie marfa de la producatori locali fara factura

Postat de Mihaela Alina Popa on 28 September 2015 - 08:24 AM in ALTE PROBLEME CONTABILE

Buna dimineata,

Va rog sa ma ajutati cu un sfat in ceea ce priveste speta de mai jos:

O persoana juridica, magazin de produse naturale (bio), doreste ca achizitionezez produse naturale (miere de albine, tocana, dulceata de trandafr, etc gata ambalate) de la producatori locali traditionali (produse facute la ei in bucatarie/curte). Producatorul local traditional are aviz de la DSV pentru producerea lor, dar doar ca persoana fizica (automat nu mi se emite factura si nici bon fiscal/chitanta).
In acest caz eu ca persoana juridica cum pot achizitiona aceste produse si sa le expun la raft spre vanzare fara a avea probleme?

Eu m-am gandit la varianta de adaugare in statutul societatii de CAEN secundar 4789 si achizitia lor pe baza de borderou de achizitie, dar nu stiu daca acest lucru ii da dreptul si de afisare a lor la raft in magazin fara a avea probleme la un eventual control.

Multumesc



#269695 ce cursuri sunt necesare pt. conta primara ?

Postat de Mihaela Alina Popa on 04 August 2015 - 02:39 PM in Important in meseria de contabil

ma intereseaza sa ma specializez cam pe toate domeniile, dar in special pe comert + productie

multumesc frumos pentru sfat :smile:



#269673 ce cursuri sunt necesare pt. conta primara ?

Postat de Mihaela Alina Popa on 04 August 2015 - 08:50 AM in Important in meseria de contabil

Buna ziua,

As vrea sa ma specializez pe contabilitate si nu stiu ce cursuri de contabilitate primara ar trebui sa urmez si unde in Iasi. Va rog sa ma ajutati cu o recomandare in acest sens.
Precizez ca am terminat liceu profil contabilitate, facultate profil finante-banci si am lucrat in 2008 in contabilitate, dar de atunci si pana in prezent am lucrat in domeniul financiar, dar pe analiza financiara persoane juridice.

Multumesc frumos




Cometa SQL