Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
mt2015's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


mt2015's Content

There have been 2 items by mt2015 (Search limited from 15-November 07)


Sort by                Order  

#271495 PFA-Taxe 2016

Postat de mt2015 on 10 December 2015 - 07:16 PM in Infiintare, radiere, modificare, suspendare PFA

Va multumesc pentru raspunsuri. Cel mai probabil o sa fiu pe norma de venit, nu sunt angajat si in alta parte.
Am vazut ca anul acesta norma de venit pt domeniul meu (IT) este aproximativ 12.000 RON. E posibil ca anul viitor sa asist la o crestere incredibil de mare a acestei norme ???



#271471 PFA-Taxe 2016

Postat de mt2015 on 09 December 2015 - 05:34 PM in Infiintare, radiere, modificare, suspendare PFA

Salut,

Mi s-a oferit posibilitatea sa ma angajez prin PFA. Salariul pe care mi l-a propus firma este de 2.000 RON pe luna.
Vreau sa stiu, tinand cont de prevederile din noul cod fiscal, cat o sa trebuiasca sa platesc la stat taxe ? Adica cu cati bani o sa raman din 2.000 dupa ce platesc toate taxele. Totodata, PFA va fi inregistrat la adresa parintilor mei, unde locuiesc si eu, exista riscul sa creasca impozitul de 30ori asa cum am vazut pe alte site-uri ?? Tin sa precizez ca activitatea nu se va desfasura in locuinta ci la sediul firmei respective.

Va multumesc.




Cometa SQL