Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
madalina13's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


madalina13's Content

There have been 5 items by madalina13 (Search limited from 14-November 07)


Sort by                Order  

#275731 deducere personala la calcul salarii

Postat de madalina13 on 17 September 2016 - 06:30 PM in SALARII

O persoana la pensie poate avea in intretinerea lui un copil major? Daca da ce trebuie sa faca? Sa il declare la casa de pensii ?



#274693 deducere concediu

Postat de madalina13 on 19 June 2016 - 12:08 PM in LEGISLATIE RESURSE UMANE

Buna ziua. Persoanele aflate in concediu de maternitate sau in concediu de crestere copil beneficiaza de deducere personala? Daca da cum completeaza si semneaza declaratia contribuabilului? Trebuie acte suplimentare fata de cele ce se cer de obicei?
Multumesc anticipat.
O zi buna!



#274401 deducere personala la calcul salarii

Postat de madalina13 on 25 May 2016 - 08:03 PM in SALARII

Buna. In primul rand multumesc pt raspuns. In al doilea rand intrebarea era pusa pentru copilul major. Aliniatul (11) se refera in general la persoanele majore aflate in intretinere aici intrand si sotul/sotia. in acest caz e evident ca trebuie certificatul de casatorie. Eu aveam nelamurirea la copilul major pentru ca numele tatalui reiese si din C.I. sau certificatul de nastere.
Si as mai avea o intrebare. Pe adeverintele de venit de la primarie scrie ca sunt valabile 90 zile dar pana acum am auzit ca la dosar trebuiau una pe tot anul. Ma puteti ajuta?
O zi buna!
Madalina



#274309 deducere personala la calcul salarii

Postat de madalina13 on 21 May 2016 - 08:42 PM in SALARII

Buna ziua. Am si eu o intrebare. Imi puteti spune daca la dosarul de deducere personala a unui salariat pentru a avea in intretinere un copil major trebuie sa existe pe langa declaratia pe proprie raspundere a copilului major si adeverinta de la sot/sotie ca nu o are in intretinere la el si un certificat de casatorie de unde sa reiasa ca adeverinta de la serviciul sotului/sotiei e valabila? Sau se deduce din numele sotului/sotiei din adeverinta ca e vb de sotul/sotia lui?
O zi buna!
Madalina



#273337 concediu medical cu indemniziatia 14

Postat de madalina13 on 17 March 2016 - 10:59 AM in CONCEDII SI INDEMNIZATII AFERENTE

Buna ziua. As avea si eu o intrebare. La certificatele medicale cu internare in spital e necesara parafa si semnatura sefului de sectie. In cazul indemnizatiei 14 cu codul de diagnostic 130(tumora maligna a ovarului) e necesara parafa medicului de sectie?
O zi buna!




Cometa SQL