Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bogdy23's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


bogdy23's Content

There have been 3 items by bogdy23 (Search limited from 15-November 07)


Sort by                Order  

#279913 care ar fi tarifele / salariu ...?

Postat de bogdy23 on 06 September 2017 - 12:00 PM in Important in meseria de contabil

Buna ziua,

Vreau sa imi deschid o firma.Domeniul este dropshipping (ecommerce fara stoc) va veni cumparat din China marfa si livrata in SUA unde este si vanduta. Am inteles ca as avea nevoie de o contabilitate mai speciala... internationala? Cam cat m-ar costa pe luna?
De asemenea daca nu am profit si sunt in primele luni am nevoie sa platesc un contabil sau se poate si din a 2-3 luna?Nu am angajati sunt doar eu in firma si nu imi dau salar.



#275151 Recuperare investitie

Postat de bogdy23 on 31 July 2016 - 09:10 PM in IMOBILIZARI

Sa reformulez putin altfel.Cum pot sa imi dau seama din firme.info din acele informatii gratuite oferite acolo aproximativ cat a investit persoana respectiva in firma pt a obtine rezultatele economice care le-a obtinut.Doar capitalul social nu e un indicator bun dat fiind faptul ca la majoritatea firmelor este de 200 de lei.Nu trebuie sa fie fix doar o aproximare in marja 10-20%



#275143 Recuperare investitie

Postat de bogdy23 on 30 July 2016 - 07:44 PM in IMOBILIZARI

Buna ziua ma ajuta si pe mine cineva cu contabiltatea
Daca o firma are active imobilizate total de 100.000 de euro.Inseamna ca pt a infinta firma si a produce venituri.A investit persoana respectiva 100.000 de euro care si poate scoate in urmatorii ani ca fiind cheltuieli?
multumesc




Cometa SQL