Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
sanduleac's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


sanduleac's Content

There have been 3 items by sanduleac (Search limited from 14-November 07)


Sort by                Order  

#279399 control financiar preventiv (CFP)

Postat de sanduleac on 25 July 2017 - 07:20 AM in CONTABILITATEA INSTITUTIILOR PUBLICE

Te referi la Ordinul 2634/2015. Am actualizat circuitul documentelor dupa acest act normativ.
Printez electronic din programul de contabilitate registrul CFP. Contractele nu le am vizate si nici inscrise in registru.
Stampila o aplic pe toate documentele... in afara de contracte o aplic pe toate celelalte, cred...



#279369 control financiar preventiv (CFP)

Postat de sanduleac on 21 July 2017 - 02:17 PM in CONTABILITATEA INSTITUTIILOR PUBLICE

Trikule, ma refer la acel dosar care contine: 2-3 recomandari, dispozitia de numire cu documentele supuse vizei, check list-urile, cod specific CFP, graficul de circulatie al documentelor ... si cam atat. Asta mi-au cerut de fiecare sa vada la dosar doamnele de la compartimentul audit al CJ-ului
Este semnat de fostul director si vreau sa stiu daca mai este nevoie sa fac inca unul care sa fie semnat de noul director...
Mentionez ca cel pe care il am acum este facut in conformitate cu OMFP 923/2014

Deci ce parere ai despre aspectul semnalat de mine?

Multumesc!



#279343 control financiar preventiv (CFP)

Postat de sanduleac on 20 July 2017 - 01:33 PM in CONTABILITATEA INSTITUTIILOR PUBLICE

Salutare,

De putin timp s-a schimbat conducatorul/directorul institutiei in care lucrez... cu aprox. 6 luni in urma
Zilele trecute stateam de vorba cu un coleg de breasla (contabil la o institutie cu acelasi profil) care are un control de la Curtea de Conturi.
Printre toate actele care i se cer este si dosarul CFP. Instantaneu am realizat ca eu inca nu am actualizat dosarul CFP cu numele noului meu director.
Este o problema daca nu l-am facut pana acum? Poate sa imi creeze probleme faptul ca nu l-am actualizat pana acum?
Oricum sunt convins ca trebuie refacut dosarul acesta .... sau nu este neaparat nevoie cumva??!
Cel vechi l-am actualizat anul trecut prin ianuarie, si l-am adus la zi conf. OMFP 923/2014.
Sunt mai nou in domeniu si nu stiu ce sa fac. Cum ma sfatuiti?

Multumesc mult pentru atentie!




Cometa SQL