Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Silvia Pop's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Silvia Pop's Content

There have been 1 items by Silvia Pop (Search limited from 15-November 07)


Sort by                Order  

#280829 Impozitare dividende

Postat de Silvia Pop on 07 November 2017 - 03:22 PM in Impozitare - VENIT

Buna ziua si multmesc anticipat pt. timpul Dvs.
Intrebare: sunt cetatean roman cu domiciliul in Ue. Am de ridicat dividende din 2012,14,16. Mi-au scris ca pe 2012 si 2014 platesc 16% impozit, pt 2016 platesc 5%. Sper sa le ridic luni. Este corect impozitul pt 2012 si 2014?
Intrebare: unde pot verifica in bilant sumele aferente profitului care este distribuit prin dividende? Ei zic ca un an au perderi, unul nu. 2016 vad ca sunt dividente chiar daca am vazut un profit pe minus. Este posibil? Intreb pt ca ceva "imi miroase" , mai ales ca ei nu ma anunta niciodata de aceste sume si nu vor sa imi vireze banii prin banca.
Va multumesc si va urez o zii buna.




Cometa SQL