Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Alina90's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Alina90's Content

There have been 1 items by Alina90 (Search limited from 15-November 07)


Sort by                Order  

#286839 Declaratii ANAF pt SRL fara activitate

Postat de Alina90 on 02 March 2019 - 11:29 AM in Alte declaratii si raportari

Buna seara,

Detin o firma de tip SRL, neplatitoare de TVA.
AM urmatoarele intrebari:
1. Daca contabilul s-a inregistrat la ANAF cu imputernicirea facuta de mine(ca administrator) la notar, mai este nevoie de vreun document suplimentar(contract prestari servicii) si acesta ar trebui sa imi elibereze facturi si chitante pentru serviciile prestate?
2. Daca mi s-a gresit numele in toate declaratiile depuse, reprezinta aceasta o abatere grava si care ar fi pasii pentru remedierea acestei situatii?
3. Facturile si chitante de la Vodafone(facturi telefonie mobila si internet) si cea de la infiintarea firmei trebuie declarate obligatoriu daca plata s-a facut din fonduri proprii si nu ale firmei?
4. Pana pe ce data se poate face declaratia anuala de activitate a firmei, avand in vedere ca firma mea nu a avut activitate din momentul infiintarii.

O zi buna.




Cometa SQL