Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
myra's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


myra's Content

There have been 6 items by myra (Search limited from 25-November 07)


Sort by                Order  

#229565 lista registre+jurnale

Postat de myra on 08 August 2010 - 08:45 PM in REGISTRE NECESARE / OBLIGATORII

Am si eu o intrebare, va rog sa ma ajutati. Firma la care lucrez a fost microinteprindere pana la 31.12.2009.
De la inceputul lui 2010 este platitoare de imp. profit. Acest Registru de evidenta fiscala trebuie sa-l procur si sa-l completez de la inceputul anului 2010 sau trebuia completat si inainte?
Va multumesc!



#13796 raport productie

Postat de myra on 20 March 2005 - 07:52 PM in Arhiva

Imi trimiteti si mie un model de raport de productie, va rog frumos?
mariaghic@artelecom.net



#5948 Bonuri fiscale

Postat de myra on 19 December 2004 - 08:35 PM in Arhiva

Am platit o amenda pentru deducerea TVA de pe bonurile fiscale si de atunci nu le mai trec pe cheltuieli. Mai bine suport din buzunar.



#4437 infiintare societate, facilitati pt. studenti

Postat de myra on 19 November 2004 - 05:32 PM in Arhiva

Va multumesc pentru raspunsuri. M-au ajutat.



#3293 infiintare societate, facilitati pt. studenti

Postat de myra on 25 October 2004 - 08:56 PM in Arhiva

Buna!
Poate cineva sa-mi spuna despre facilitatile acordate studentilor pentru infiintarea unei firme? Exista o limita de varsta pentru a beneficia de aceste facilitati? Va multumesc anticipat.



#3291 micro sau imp pe profit?

Postat de myra on 25 October 2004 - 07:43 PM in Arhiva

Dupa cat stiu eu, tipul de societate depinde de nr. de angajati.
daca sunt intre 1 si 9 angajati firma este microinteprindere si se plateste impozit pe venit, daca are peste 9 angajati, este inteprindere mica si se plateste impozit pe profit.




Cometa SQL