Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
lilianarodica's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


lilianarodica's Content

There have been 1000 items by lilianarodica (Search limited from 24-November 07)



Sort by                Order  

#29649 cota de 3 si 1% pt fondul de somaj

Postat de lilianarodica on 25 July 2005 - 10:01 PM in Arhiva

pensionarii care lucreaza cu ctr. de munca timp partial platesc cota de 1% pt somaj, deasemenea societatea plateste cota de 3% cu multumiri Liliana(decan)



#30901 stie cineva...

Postat de lilianarodica on 04 August 2005 - 07:44 PM in Arhiva

pe zi ce trece imi dau seama ca ironia face parte din bagajul tau de cunostinte. Iti ajuta la ceva? Nici nu stiu ce sa mai cred :?: Daca vrei sa ajuti f bine, pt asta exista Conta, dar incearca sa lasi ironia deoparte, altfel risti sa devi antipatic, ce zici?



#30904 MODIFICARE STRUCTURA FORUM CONTABILITATE

Postat de lilianarodica on 04 August 2005 - 07:58 PM in Arhiva

O sugestie grozava, subscriu Numai bine



#30907 Atasamente la e-mail-uri

Postat de lilianarodica on 04 August 2005 - 08:05 PM in Arhiva

Multumesc esti deosebit de riguros in tot ce faci



#31122 RUGAMINTE

Postat de lilianarodica on 05 August 2005 - 06:57 PM in Arhiva

www.reclama.ro sper sa te ajute



#31137 CE ANUME POATE PROVOCA RAUTATEA UNUI OM?

Postat de lilianarodica on 05 August 2005 - 08:23 PM in Arhiva

Cand am citit ce afost in stare sa debiteze acest personaj am ramas stupefiata. ,dar nu trebuie luat in seama il roade pizma ca suntem multi si buni. Pizma, rautatea te fac din om neom. Cebine ca exista CONTA



#31393 credite IMM Fundatia CAPA

Postat de lilianarodica on 06 August 2005 - 11:45 PM in Arhiva

In creditul contului 519 se inregistreaza credite bcare pe termen scurt, acordate de banca pt nevoi temporare, prin conturi bancare distincte, inclusiv dobanzile. In debitul contului 519 se inregistreaza credite bancare restituite, inclusiv dobanzile platite. art. contabile sunt urmatoarele;
512=519 credit incasat
666=519 dobanzi aferente creditului
519=512 restituirea cred, bancar pe termen scurt si a dobanzi lor aferente
Nu inteleg dece contabilizezi taxa de procesare in ct 627, cont care evidentiaza cheltuieli cu serviciile bancare si asimilate.



#31395 credite IMM Fundatia CAPA

Postat de lilianarodica on 06 August 2005 - 11:54 PM in Arhiva

scuze, mai am o neclaritate, plata creditului si a dobanzii dece o contabilizezi prin ct 5311? asa cum ti-am scris in primul mesaj trebuie contabilizat prin ct 512(5121) sper ca ti-am fost de folos si succes, numai bine



#31403 credite IMM Fundatia CAPA

Postat de lilianarodica on 07 August 2005 - 09:09 AM in Arhiva

Ma bucur ca ti-am fost de folos.Sper ca nu te-ai incurcat folosind ct sintetice, vad ca ai gasit singur analiticele,Succes si numai bine



#31404 productie-vreau mai multe explicatii ...

Postat de lilianarodica on 07 August 2005 - 09:20 AM in Arhiva

Indraznesc cu scuzele de rigoare sa te rog sa ai amabilitatea sa-mi trimiti si mie un rap de productie.Stiu ca esti ocupata ca fiecare dintre noi. Inca odata multumesc anticipat. Numai bine. libezache@yahoo.com



#31485 credite IMM Fundatia CAPA

Postat de lilianarodica on 07 August 2005 - 05:46 PM in Arhiva

Reluam subiectul.Ct 471 Chelt. anticipate nu se foloseste pt evidentierea dobanzii in cazul creditelor pe termen scurt. Intradevar se foloseste pt evidentierea dobanzii in cazul contractelor de leasing. Nu te complca, corect si cum scrie la carte ti-am raspuns. Succes si numai bine



#31486 credite IMM Fundatia CAPA

Postat de lilianarodica on 07 August 2005 - 05:48 PM in Arhiva

Eu ti-am facut si monografia contabila Tot succes



#31493 455-urgent

Postat de lilianarodica on 07 August 2005 - 07:58 PM in Arhiva

pentru dobanzile aferente sumelor depuse drept imprumut, cine stabileste procentul dobanzii? Cu multumiri



#31494 fond comercial

Postat de lilianarodica on 07 August 2005 - 08:01 PM in Arhiva

Am cautat pe forum si prea multe nu am gasit despre fondul comercial.Am mare nevoie, va rog sa ma scoateti din impas. Cu multumiri



#31496 Caroserie papuc

Postat de lilianarodica on 07 August 2005 - 08:18 PM in Arhiva

Valoarea costurilor efectuate cu carosatul reprezinta o modernizare adusa masinii, deci se mareste valoarea mij. fix cu aceasta valoare.. iar cval amortizarii modernizarii incepe cu luna in care s-a fact amortizarea, nu cu luna urmatoare,Sper sa-ti fiu de folos, numai bine



#31497 un nou capitol-programe contabilitate si gestiune-SAGA

Postat de lilianarodica on 07 August 2005 - 08:29 PM in Arhiva

este un program accesibil si f usor de folosit.Eu pana de curand am lucrat cu Ciel, care este un program ff greoi.numai bine



#31555 fond comercial

Postat de lilianarodica on 08 August 2005 - 11:26 AM in Arhiva

Povestea e cam lunga si nu vreau sa-ti rapesc prea mult timp.in doua vorbe: o farmacie lichideaza stocul de marfa vanzandu-l Helpnetului, bineinteles cu factura. , totodata mai face o fact. pe care mentioneza fd comercial, dar farmacia nu are active...asa ca nu inteleg care este dif intre costul de achizitie si val justa a ctivelor achizitionate de Helpnet Eo nebunie, te rog sa ma scuzi daca nu am fost prea explicita. Multumesc anticipat



#31577 fond comercial

Postat de lilianarodica on 08 August 2005 - 12:41 PM in Arhiva

Iti multumesc, eram nesigura unde-s doi puterea creste.......numai bine



#31578 productie sau prestare de servicii?

Postat de lilianarodica on 08 August 2005 - 12:44 PM in Arhiva

Achizitie de seminte fl soarelui, dovleac, alune in stare cruda, apoi prajite si comercializate...... productie sau prestare de servicii? cu multumiri



#31629 productie sau prestare de servicii?

Postat de lilianarodica on 08 August 2005 - 04:41 PM in Arhiva

Va multumesc, asa cred si eu dar am vrut sa fiu mai sigura cerand si parerea altcuiva cu bine ps ati terminat bilanturile?



#31692 sa ne jucam - continuati povestea ....

Postat de lilianarodica on 08 August 2005 - 10:59 PM in Arhiva

Cand e vorba de joaca.... hop si eu.Mai toti sunteti harnici eu mai am 2 bilanturi, sper sa le termin in noaptea asta., iar peste doua zile o luam dela capat somaj, pensii, decl 100, 300 si mai nou decl pt sanatate, revine pe tapet .Ce nebunie. Numai si bine si succes



#31695 sa ne jucam - continuati povestea ....

Postat de lilianarodica on 08 August 2005 - 11:01 PM in Arhiva

Noapte buna Alex surpriza(decan)



#31715 sa ne jucam - continuati povestea ....

Postat de lilianarodica on 09 August 2005 - 12:37 AM in Arhiva

si ce mai danseaza matrozul :lol: Tariceanu parca impinge dulapul noapte buna, somn usor



#31856 registru de evid fiscala a imp pe profit

Postat de lilianarodica on 09 August 2005 - 08:24 PM in Arhiva

vreti sa stiti cat costa? e incredibil 50lei ron. :(



#31858 salarii in valuta?

Postat de lilianarodica on 09 August 2005 - 08:32 PM in Arhiva

Moneda oficiala a Romaniei este leul greu, asa ca nu se pot face plati in valuta. Negociem, dar totul se transforma in lei. numai bine succes




Cometa SQL