Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
lilianarodica's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


lilianarodica's Content

There have been 1000 items by lilianarodica (Search limited from 24-November 07)



Sort by                Order  

#82350 program saga

Postat de lilianarodica on 05 May 2006 - 10:37 AM in Arhiva

varianta S
____________________________________________
A dori sa multumesti pe toata lumea este un efort inutil



#73928 program saga

Postat de lilianarodica on 16 March 2006 - 12:57 PM in Arhiva

ff multumita, merita sa-l utilizezi



#184930 program saga

Postat de lilianarodica on 20 October 2008 - 06:16 PM in Arhiva

Nu programul este neperformant , ci faptul ca voi nu stiti reguli elementare de contabilitate.Eu am lucrat cu Ciel si de patru ani lucrez cu Saga de carev sunt ff multumita .Incercati sa va puneti la punct cu contabilitatea si apoi veti vedea ca, programul Saga este f usor de utilizat. Va doresc succes



#180166 INCADRARE MIJLOC FIX

Postat de lilianarodica on 08 August 2008 - 08:26 PM in Arhiva

Cred ca cel mai nimerit ar fi sa incadrezi acesta masina in clasa 2.1.24.7 Alte masini, utilaje si instalatii neregasite in cadrul
clasei 2.1.24



#180033 registru de evidenta a salariatilor

Postat de lilianarodica on 06 August 2008 - 10:44 PM in Arhiva

Laura, motivul tau nu prea sta in picioare..... ai rabdare si ti se va raspunde, nimeni nu este obligat sa stea cu arma al picior pentru tine.
Cu discheta, copie dupa cui si o adresa de inaitare a dischetei, adresa pe care o gasesti pe situl WWW. INSPECTIAMUNCII.RO, vei rezolva problema. Nu trebuie sa mergi la inspectorul care are dosarul societatii, ci la salariatul care se ocupa de acest registru.Sper sa scapi fara amenda !
Succes



#92759 contract de comodat!!!!

Postat de lilianarodica on 08 July 2006 - 11:39 PM in CONTRACTE comerciale

Pentru Rona
Potrivit Codului civil, comodatul este un contract prin care cineva imprumuta altuia un bun spre a se servi de el, cu obligatia de a-l inapoia.
Acest transfer al dreptului de folosinta este gratuit, iar imprumutatorul ramane proprietarul lucrului dat imprumut..



#90043 contract de comodat!!!!

Postat de lilianarodica on 23 June 2006 - 09:43 PM in CONTRACTE comerciale

Poate ca ai fi primit un raspuns, dar cum tonul folosit de Dta nu este tocmai reverentios m-am razgandit.
Repet la intrebarea pusa s-a tot raspuns, asa ca fa bine si foloseste cu rabdare butonul Cautare.
Vorba dulce mult aduce
_______________________________________________-
A dori sa multumesti pe toata lumea este un efort inutil



#90037 contract de comodat!!!!

Postat de lilianarodica on 23 June 2006 - 09:23 PM in CONTRACTE comerciale

Dragi colegi,
Oare de ce nu folositi butonul CAUTARE asa cum cere regulamentul Forumului? E mai comod sa deschideti nenumarate topicuri care trateza ?acelasi subiect ?



#202018 lichidare/dizolvare/radiere SRL

Postat de lilianarodica on 19 May 2009 - 07:41 AM in Aspecte juridice privind societatile comerciale

Da



#132795 NOILE FACTURI - OMFP 2226 privind utilizarea unor formulare financiar-contabile

Postat de lilianarodica on 01 June 2007 - 01:53 PM in Arhiva

Eu consider , ca orice document oficial are nevoie de semnatura si stampila emitentului.



#175652 OBIECTE DE INVENTAR

Postat de lilianarodica on 21 June 2008 - 05:04 PM in Arhiva

Subiect discutat...da repede o cautare si gasesti raspunsul.



#150741 OBIECTE DE INVENTAR

Postat de lilianarodica on 14 November 2007 - 08:42 PM in Arhiva

Inregistrarea corecta a obiectelor de invantar :

303=401 achizitie
401=5311/5121 plata cu numerar sau banca cu op
603=303 dare in folosinta
8039=8039 extracontabil


pentru ariana-ioana
In cazul in care societatea este neplatitoare de tva , tva-ul este inclus in pretul de achizitie al ob de inventar.



#79511 fisa postului - CERERI

Postat de lilianarodica on 10 April 2006 - 11:07 PM in Arhiva

Pentru sanclaudiu
Regulament forum
Nu postati mesaje scrise integral cu litere mari,.......



#156790 Control Garda Financiara

Postat de lilianarodica on 03 January 2008 - 06:22 PM in CONTROALE ANAF, GARDA FINANCIARA, altele

Tu ce crezi?



#73855 Control Garda Financiara

Postat de lilianarodica on 15 March 2006 - 10:58 PM in CONTROALE ANAF, GARDA FINANCIARA, altele

registru unic de control trebuie sa ai si la sediul social si la punctul de lucru
note de intrare receptie care sa ateste provenienta marfii
documentele firmei in copie
copii ale contractelor de munca
registru de casa



#92364 INCHIDERE CONT 711

Postat de lilianarodica on 05 July 2006 - 11:48 PM in PRODUCTIE

Pentru Amar :
In primul rand te-as intreba dece nu respecti regulamentul, care spune NU SCRIETI CU MAJUSCULE
In al doilea rand rationamenttul "contabil" m-a lasat fara grai.

__________________________________________________--
A dori sa multumesti pe toata lumea este un efort inutil



#81532 vanzare auto

Postat de lilianarodica on 27 April 2006 - 08:52 PM in Arhiva

Scoaterea din evidenta a mij fix (autoturism) .neamortizat integral


2133
%

658
281

Vanzare mij fix
461=758



#185302 vanzare auto

Postat de lilianarodica on 23 October 2008 - 06:19 PM in Arhiva

Ai incalcat regulamentul forumului(scriere cu majuscule).Crezi ca faci parte dintr-o categorie privilegiata ?Da repede o cautare si gasesti raspuns la intrebarea ta.



#81046 vanzare auto

Postat de lilianarodica on 21 April 2006 - 09:38 PM in Arhiva

Imi pare nespus de rau pentru ca trebuie sa te atentionez sa citesti cu atentie regulamentul Forumului.
Mij fix pe care l-ai vandut este amortizat partial sau integral. Avand raspunsul la aceasta intrebare , incerc sa te ajut.
Paste fericit !



#178528 Monografie leasing, contract novatie

Postat de lilianarodica on 17 July 2008 - 05:03 PM in MONOGRAFII CONTABILE

Incerca sa folosesti butonul cautare ........sigur nu musca



#175058 Monografie leasing, contract novatie

Postat de lilianarodica on 14 June 2008 - 09:07 AM in MONOGRAFII CONTABILE

Invata sa folosesti butonul CAUTARE inainte de a pune intrebarea.



#178619 Caiet de practica anul 2

Postat de lilianarodica on 18 July 2008 - 02:34 PM in Arhiva

Eu personal consider ca, mesajele colegei lili-mamarutza au devenit agresive si cu atac voalat la persoana, motiv pentru care inchid acest topic.Cine a vrut sa inteleaga ceva din mesajele colegelor mele bine, cine nu ...tot bine



#177051 Caiet de practica anul 2

Postat de lilianarodica on 02 July 2008 - 01:43 PM in Arhiva

Au dreptate colegele
mele Otilia si Bibi ......acesti studenti trec ca, gasca prin apa....sau poate sunt eu demodata, vor totul fara sa muncesca , apoi apar perlele, una peste alta nu stiu si nu vor sa invete, vor numai bani.Din cauza unora ca ei breasla noastra a contabililor nu este apreciata.



#177111 Caiet de practica anul 2

Postat de lilianarodica on 02 July 2008 - 10:49 PM in Arhiva

Vezi postareaandweea, la Jul 2 2008, 09:08 PM, a spus:

Vezi postarealilianarodica, la Jul 2 2008, 02:43 PM, a spus:

Au dreptate colegele
mele Otilia si Bibi ......acesti studenti trec ca, gasca prin apa....sau poate sunt eu demodata, vor totul fara sa muncesca , apoi apar perlele, una peste alta nu stiu si nu vor sa invete, vor numai bani.Din cauza unora ca ei breasla noastra a contabililor nu este apreciata.

dumneavoastra aveti cumva vreo idee despre ce se petrece in facultati in ziua de azi? stiti ce ni s-a raspuns cand am inttrebat ce ar trebui sa contina caietul de practica? ni s-a raspuns, citez: "sa contina documente de la locul de practica si sa fie suficient de gros incat sa nu-mi zboare de pe birou"... ok, ce sa inteleg din asta? n-am cerut altceva decat un model... nu vad nimic rusinos in a cere ajutorul... mai ales ca sunt si dispusa sa invat, altfel de ce as sta 6 ore pe zi intr-o banca timp de 3 saptamani ???
Din intamplare am facut si eu ceva scoala daca te intereseaza Economia industriei-fac ultate la curs de zi(5ani) si stiu si ce se petrece in mare parte din facultatile din ziua de azi., nu este cazul sa va lamentati.



#178045 Caiet de practica anul 2

Postat de lilianarodica on 14 July 2008 - 02:50 PM in Arhiva

S-au ispravit pietrele.....Oameni buni dece nu vreti sa puneti creierul la munca ? Voi doriti sa va faceti caietul de practica , si daca se poate si licenta folosind Forumul, lucru care este inacceptabil si na va este de folos .Nu mai asteptati sa va pice ...para malaiata.
Oricum va doresc BAFTA




Cometa SQL