Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Otilia Alupei's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Otilia Alupei's Content

There have been 1000 items by Otilia Alupei (Search limited from 16-November 07)



Sort by                Order  

#191488 rege

Postat de Otilia Alupei on 18 January 2009 - 03:05 PM in Arhiva

Vezi postareaDana42, la Jan 17 2009, 11:38 AM, a spus:

Oare am dat in mintea copiilor ?
eu zic ca nu :biggrin:
e o disponibilitate mentala care, daca exista intr-o perioada atat de incarcata/serioasa/solicitanta, e chiar de apreciat. :thumbup:
eu nu sunt in stare ... am prea multe pe cap si numai de asa ceva nu-mi arde ... :frusty:



#191218 rege

Postat de Otilia Alupei on 15 January 2009 - 01:07 PM in Arhiva

bravo, Doinita :frusty:

sunteti niste draguti, pe cuvantul meu ... tara arde si baba se piaptana ... stiu eu unde si bine fac ca nu spun :thumbup:



#195990 rege

Postat de Otilia Alupei on 05 March 2009 - 07:22 PM in Arhiva

Vezi postareaeugen ursache, la Mar 4 2009, 02:30 PM, a spus:

10

Ca n-ai scris nimic! Si ai incalcat si regulamentul: nu cita integral un post anterior!
:frusty:



#191521 rege

Postat de Otilia Alupei on 18 January 2009 - 09:50 PM in Arhiva

asta-i recompensa ?? asta-i pedeapsa :thumbup:
poate sa numaram noi de 3 ori pana la zece pt. el :frusty: :sad:



#204155 rege

Postat de Otilia Alupei on 11 June 2009 - 03:08 PM in Arhiva

23 de pagini... :sad:

de exceptie ! :biggrin:



#229631 rege

Postat de Otilia Alupei on 09 August 2010 - 07:02 PM in Arhiva

Eugen, :laugh:

cred c-ar trebui s-o premiezi cumva pe Doina_P pt participarea sustinuta la jocul asta lansat de tine, numai in anul acesta din circa 269 de mesaje 219 sunt doar la acest topic... si de vreo 12 ori a luat "nota" 10 :lnr (1): - daca nu mi-a scapat vreun post in noianul de 200 si ... "rege" :cool:

trebuie sa recunosti ca e o perseverenta demna de remarcat :biggrin: si ca ii datorezi un premiu, fie si simbolic !!! o floare ... whatever :ohmy:



#229641 rege

Postat de Otilia Alupei on 09 August 2010 - 11:21 PM in Arhiva

eu n-am zis sa te opresti, ci sa fii premiata pt efort/implicare, macar cu o floare virtuala :lnr (1):



#142698 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 08 September 2007 - 02:32 PM in Arhiva

dragilor,

nu mai citati integral mesajele anterioare... va incarcati propriile mesaje inutil... si devin greu de urmarit !

FOLOSITI "ADDREPLY" IN LOC DE "REPLY"
butonul e putin mai jos, sub "REPLY".



#142732 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 08 September 2007 - 04:01 PM in Arhiva

mirela, ti-o caut si eu .. daca zici ca ai postat-o :biggrin:



#142740 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 08 September 2007 - 04:14 PM in Arhiva

Vezi postareamirela 0702, la Sep 8 2007, 04:54 PM, a spus:

Vezi postareamirela 0702, la Sep 8 2007, 03:15 PM, a spus:

as vrea si eu rezolvarea de la 152 - audit, n-o mai gasesc pe cea pe care o aveam...iar acum...cand am refacut calculele nu-mi mai da nici un rezultat din carte...mai are cineva...putere, chef si dispozitie sa o posteze????
am vazut-o sigur, cred ca atasamente ... si astea nu apar la motorul de cautare, ma mai uit dupa ea, poate am / ai noroc :biggrin:



#142753 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 08 September 2007 - 04:48 PM in Arhiva

multumesc, IOANA :biggrin:

cautand, ma luasem cu editatul mesajelor voastre, alea cu citate kilometrice ... :biggrin:



#142689 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 08 September 2007 - 02:00 PM in Arhiva

Vezi postareabrocko, la Sep 8 2007, 02:55 PM, a spus:

bine ca le stii tu pe toate,

tz-tz-tz ... :nono: nu-i frumos ... sa stii ca mihavesa a invatat mult, a postat multe rezolvari aici, ajutandu-i astfel si pe altii - CIRCA 180 MESAJE incepand de pe 8 august numai la "REZOLVARI GRILE", nu-i putin deloc !

fata asta a fost de nota 10 si e pacat sa vb asa ironic, chiar si in gluma ... zau ! :pullhair:

in schimb tu, brocko ... nici o contributie p-aici !
mai mult, la primul tau mesaj de pe forum ai si dat o mica rautate din tine ... :notworthy:



#142686 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 08 September 2007 - 01:53 PM in Arhiva

:ok: felicitari mihavesa si mii de multumiri; contributia ta aici, pe forum, a fost cu totul remarcabila !! :notworthy:



#140223 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 19 August 2007 - 01:36 PM in Arhiva

Vezi postareamihavesa, la Aug 18 2007, 09:39 PM, a spus:

eu nu inteleg de ce ai mutat mesajele pt rezolvari probleme conta de la 850 in sus in acest topic si mai exista inca un topic de contabilitate ........
:lostit (13): mai exista un topic de contabilitate ?? unde ?? sa stii ca mi-a scapat, scuze... stai ca ma uit dupa el si il unesc cu asta, bine ? :biggrin:

nu e bine sa aveti aici NUMAI rezolvari ??

edit : M-AM UITAT ...

dragilor, mai sunt cateva topicuri deschise de jojo, sar'naaaaa jojo, pe categorii de grile, DAR sunt din cartea 2006 !! le-am pus intr-un topic separat de grile si teste 2006, scrie clar pe el.

AICI am bagat tot ce a avut numai rezolvari... e drept ca acum sunt la gramada ...
mihavesa mi-a sesizat :vio (33): ... insa eu ma gandesc ca tot nu va respecta userul separarea, asa cum nu a respectat-o nici pana acum... [u]

later edit :
GATA !! LE-AM ARANJAT CAT AM PUTUT DE BINE IN CONDITIILE DATE, SPER SA FIE DE FOLOS !

v-am pupat si spor la invatat ! :celb (6):



#140075 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 17 August 2007 - 01:29 PM in Arhiva

am creat un topic nou in care am mutat toate cererile de parole !!!

va rog sa il folositi pe acela pt. asa ceva, nu mai amestecati lucrurile aici !!


si asa e varza la acest capitol, ieri am curatat si aprobat zeci de posturi, azi vad ca mai e inca de lucru... va rog mult de tot sa fiti un pic mai organizati !! in primul rand pt. voi, sa va fie mai usor sa urmariti si sa folositi datele de care aveti nevoie.

sincer, adunate ieri si azi, am deja cateva ore bune de cand muncesc la acest capitol, insa ca sa intru in tot capitolul si sa il pun la punct cred ca mi-ar lua cateva zile de munca, asa de tare l-ati bulibasit, dragilor !!

gata, v-am certat destul :celb (6):

:cha (6):

o sa va fac si un topic pt. cererile de grile, ca sa ramana separat rezolvarile !!

eeeeeeeiiiiiii ..... :vio (33): ....dracie cu palarie ! :biggrin:

:lostit (13):



#141108 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 28 August 2007 - 01:59 PM in Arhiva

Vezi postareatix, la Aug 28 2007, 01:11 PM, a spus:

LASATI TOPICUL ACESTA INDIVIDUAL VA ROG!!! Sunt probleme noi multe la conta si cautam in topicul vechi prea mult daca este amestecat cu alte sase materii.

e amestecat fiindca si raspunsurile voastre au fost amestecate, oricat s-a incercat o separare a materiilor tot s-au gasit useri - si nu putini - care sa posteze aiurea, amestecand materiile. asta e motivul principal pt. care le-am unit in unul singur. al 2-lea motiv este ca fiecare deschidea topic nou pt. ce-l durea, nu prea se mai citea ce s-a scris deja, se facuse o mare lista de topicuri "tocana".

daca il las pe asta separat, inseamna ca am muncit degeaba pana acum fiindca va trebui sa le las pe toate cele urmatoare, indiferent care, ce si unde posteaza. nu mi se pare o decizie buna sa fac asa ceva. apoi, pe zi se scriu cam 30 de mesaje la rezolvari grile, asta inseamna ca se pot urmari fara probleme si daca vezi de la inceput ca nu e ce te intereseaza treci automat peste el si ai economisit timp.

cand m-am apucat de curatenie am intrebat cum va este mai usor si am zis ca eu fac cum vreti voi, nimeni n-a zis nimic ... asa ca am reorganizat tot capitolul asta asa cum am crezut de cuviinta. nici pe urma nu a zis cineva ca nu e bine cum am facut ... .

tix, si nu uita ca daca vrei sa gasesti mai repede ce te intereseaza, poti folosi si fct. de cautare avansata.



#140161 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 18 August 2007 - 06:21 PM in Arhiva

Vezi postareamihaser, la Aug 17 2007, 11:51 PM, a spus:

Otilia cred ca sunt un pic vinovata de tot haosul asta...eu am creat expertcontabil07 si cu toate ca am specificat sa mi se dea mesaje pe privat s-au postat toate pe forum. Imi cer scuze!
miha :lostit (13): , nu ai de ce sa-ti ceri scuze pt. ca ai creat grupul acela, ideea e super, numai ca trebuia deschis un topic nou pt. cererile de parola... astfel incat rezolvarile efective sa ramana separat si sa le puteti urmari mult mai bine, doar o chestie de organizare fiindca era de asteptat ca userul grabit si ingrijorat de examen sa nu-ti respecte rugamintea de a iti da mesajele pe privat, atata timp cat exista o var. mai comoda !

dragilor, ZIC INCA O DATA :

la acest topic NU-NU-NU cereti parole si rezolvari, v-am creat 2 topicuri separate pt. asemenea cereri.

AICI se dau/discuta NUMAI REZOLVARILE.

DE AICI INAINTE, cine nu respecta regula ramane fara mesaj.

SPOR LA INVATAT SI MULTA BAFTA !



#141426 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 30 August 2007 - 03:25 PM in Arhiva

Vezi postareaDaniela.Zaharia, la Aug 30 2007, 03:27 PM, a spus:

Revin cu rugamintea in speranta ca ne aude si pe noi cineva care mai poate atasa pe forum cursurile de pregatire pt examenul de acces la expert contabil. Sau daca stie cineva unde se pot gasi in alta parte, le alt topic.....eu am gasit numai cursurile de contabilitate! Astept cu nerabdare un raspuns pozitiv de la cineva binevoitor, adresa mea de mail este zaharia.daniela@gmail.com
Succes si spor la invatat!
Daniela :pullhair: ,
daca ceri cursuri la topic de rezolvari grile, eu cred ca ai destul de putine sanse sa ti se raspunda. ca sa nu mai zic ca exista un topic separat, tot la acest capitol, in care se vb. despre cursuri, chiar asa se si cheama... nu crezi ca locul cererii tale era acolo, nu aici ?

uitati asa erau majoritatea topicurilor inainte sa ma apuc de reorganizare, dragilor... care pe unde apuca posta ce-l durea ..
aici il las si pe asta, fiindca tot ati dorit topicurile asa cum le posteaza fiecare !

spor la invatat si multa bafta la examen :notworthy:



#141436 REZOLVARI GRILE - 2007

Postat de Otilia Alupei on 30 August 2007 - 04:13 PM in Arhiva

clorinde, exista un topic special creat pt. cereri de parole, tot la acest capitol !!!!

chiar asa de greu e sa postezi acolo unde e locul cererii tale ??



#127070 registru de evidenta a salariatilor

Postat de Otilia Alupei on 29 March 2007 - 02:45 PM in Arhiva

la Bucuresti s-a prelungit termenul, LUCK are dreptate si v-a dat o info f. corecta.

abia am venit si eu de acolo, e o coada infernala, multi dintre voi nu cred ca ati vazut asa ceva in viata voastra, pe circa 500 m, in jos pe Chei si dupa blocul de la sosea, pe 3-4 randuri... un COSMAR !!! erau reporteri p-acolo, luau interviuri, filmau... o sa vedeti si voi cum a fost azi.
la usa, gata sa intre in sediul itm, erau pers. care stateau la coada de azi dimineata de la ora 7 !!

AM VAZUT PERSONAL AFISUL PRIN CARE SE ANUNTA PRELUNGIREA TERMENULUI si am primit confirmarea verbala de la un angajat de acolo.

incredibil ... :pullhair:



#116710 registru de evidenta a salariatilor

Postat de Otilia Alupei on 17 January 2007 - 05:48 PM in Arhiva

UTILIZATORI DE SAGA, BUCURATI-VA !!!
s-a actualizat programul prin introducerea reg. de evid. al salar., dar e var veche a programului de la ITM, insa am vb cu Dl. Nica si a zis ca in circa 2 zile il baga pe cel nou !!!

uraaaaaaa !!! asa ca, nu va mai chinuiti, dragilor ! :lostit (13):



#127364 registru de evidenta a salariatilor

Postat de Otilia Alupei on 31 March 2007 - 01:16 PM in Arhiva

in afara de problemele de lucru si depunere efectiv intampinate, nemernicii aia de la ITM ne pot crea si altele in plus cand vorbesc asemenea tampenii !!
ganditi-va ca vad reportajele alea si patronii nostri care pot incepe sa-si puna intrebari asupra noastra, adica de ce dracu' am tot avut probleme cu registrul asta, ce tot am frecat la lucrarea asta, poate ca noi am mintit cand am zis ca sunt atatea probleme si de fapt am ciufulit barzoiul zile la rand dandu-le lor cu praf in ochi...
sau, alta var., daca nu am fost in stare sa lucram pe el inca din ian., inseamna ca suntem niste tampiti si ca atare nu prea avem ce cauta pe la firmelor lor, nu ?

ticalosii ! mai bine sa ne-o luam noi NEVINOVATI decat sa recunoasca ei ca au creat o situatie de tot rahatu' si ca sunt in totalitate responsabili de asta.

mamaaa, sunt revoltata pana la D-zeu... desi eu nu am asemenea probleme cu patronii mei, dar as fi putut avea, nu ?? sau unii dintre voi e posibil sa capete, multumita celor de la ITM care mint cu atata nerusinare ...



#128067 registru de evidenta a salariatilor

Postat de Otilia Alupei on 05 April 2007 - 05:53 PM in Arhiva

Vezi postareaNanette, la Apr 5 2007, 05:35 PM, a spus:

OTILIA, cu siguranta esti bugetara, altfel nu vad cum poti sa fii de partea lor.
:pullhair:

vezi gresit, Nanette ... iarta-ma, dar nu m-ai ghicit ! cred ca nu prea ai inteles mesajul meu, imi pare rau...
eu sunt de partea dreptatii ...

Olgutza, iti multumesc frumos pt. fair-play :pullhair:



#115514 registru de evidenta a salariatilor

Postat de Otilia Alupei on 11 January 2007 - 07:20 PM in Arhiva

am inteles asta, ad :lostit (13): , dar haideti sa discutam aici doar de registrul in cauza, iar despre CIM si administratori - in topicul celalalt. este f. simplu...

nu e corect sa DEZVOLTAM aici o alta discutie pe tema legii 441.
ok, s-a facut referire la cateva aspecte ale ei, dar va rog sa nu continuam aici cu asta, ci sa vb in continuare de probleme priv. registru de evidenta a salariatilor in format electronic.

va multumesc pt. intelegere.



#127866 registru de evidenta a salariatilor

Postat de Otilia Alupei on 04 April 2007 - 10:23 AM in Arhiva

fetelor, haideti sa fim oneste ! nu e vina angajatilor bugetari de pe la ghisee, in cazul acestui topic - al operatorilor de la itm, ci a felului in care e gandit sistemul si asta e un defect de decizie la varf nicidecum de operatori.

draga goose81, cand vrei sa manance si fata aia daca are "clienti" permanent ? ea nu e om, nu are stomac, nu ii poate fi foame ?? are cumva pauza de masa ?? n-are ! daca, in acea per. superaglomerata ar fi inchis sala 1/2 de ora pt. pauza de masa cred ca ar fi iesit scandalul de pe lume cu cei de la coada, corect ? ce preferi : sa manance de fata cu tine timp in care iti rezolva si preluarea sau sa te mai tina 1/2 in plus la coada ? te-ai gandit macar o clipa cu cate noduri a inghitit si ea ?? crezi ca i-a placut sa manance in halul ala, ca nu ar fi preferat sa manance in liniste ? dar nu era timp de asa ceva ...

draga Nanette, si eu sunt de acord cu tine in ce spui privind volumul mare de lucrari in plus survenite de la inceputul anului, dar te rog si va rog pe toti (pt. linistea voastra mentala, sufleteasca) sa va ganditi ca functionarele de la ghisee sunt si ele depasite de acest volum si asta nu din vina lor ci din vina sistemului prost gandit la nivel decizional de varf, cum am mai spus.
Nanette, pt. toata aceasta munca in plus, deloc putina - e f. adevarat, patronul e cel ce trebuie sa te plateasca mai mult fiindca esti angajata lui, nu a statului. incearca sa vb cu seful tau, mai ales ca a si avut reactia aia de care ne spui, deci a sesizat si el cresterea semnificativa a volumului de lucrari.

stiti ce mi-a zis, zilele trecute, o fata de la un ghiseu "bugetar" ? era dupa-amiaza si mi-a zis ca sunt prima persoana pe ziua aia care ii vorbeste frumos, ba chiar ii zambeste.. deci, ce ne arata o asemenea reactie a ei ? simplu de concluzionat, nu ?

eu zic sa fim mai toleranti unii cu altii mai ales in per. asta f. stresanta, personal am vazut ca functionarii se straduiesc cat pot si ei sa faca fata balamucului astuia, nu cred ca e reavointa din partea lor ci pur si simplu sunt si ei - ca si noi- coplesiti de tot ce se intampla, ganditi-va ca si pt. ei e un mare efort in plus, se sta peste program cam peste tot, unii mai mult altii mai putin, dar chiar nu cred ca e chestie de nesimtire din partea lor, zau, pe bune acum ...
inainte de a acuza, ce-ar fi sa ne punem in locul lor ? incercati asta si va asigur ca nu va va placea... cati dintre voi ati rezista la munca cu publicul ?? f. putini, nu-i asa ? eu am incercat si va confirm ca e f. greu, trebuie sa ai nervi de otel !
haideti sa fim sinceri cu noi insine, in primul rand !

va doresc zile mai calme, dragilor :biggrin:




Cometa SQL