Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
madalinab's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


madalinab's Content

There have been 1000 items by madalinab (Search limited from 25-November 07)



Sort by                Order  

#189757 rege

Postat de madalinab on 18 December 2008 - 06:22 PM in Arhiva

9

hihihi...oare asa fac si cei din guvern :cool:



#198836 rege

Postat de madalinab on 08 April 2009 - 01:27 PM in Arhiva

:sad: :smile:
8



#179814 aptitudini 2008

Postat de madalinab on 04 August 2008 - 09:12 PM in Arhiva

olguta, esti convinsa ca este asa?...nu vb din experienta, dar stiam ca ideea era sa nu obtii venituri, efectiv...in cazul asta inseamna ca ar fi o problema, de exemplu, si pt o mamica - asociat la o societate comerciala, care ar avea drept la dividende, dar nu incaseaza nimic pana cand expira perioada indemnizatiei.



#178058 registru de evidenta a salariatilor

Postat de madalinab on 14 July 2008 - 04:16 PM in Arhiva

Laura, ti-am mutat topicul din sectiunea ''Declaratii'' si l-am unit cu cel deschis aici. Disperarea ta nu este o scuza pt aglomerarea forumului cu astfel de mesaje dublate, chiar triplate(din pacate, nu esti singura). De asemenea, MIKY ti-a sugerat - in virtutea Regulamentului acestui forum - sa cauti topicuri in care s-a mai discutat despre acest subiect si sa postezi acolo intrebarea ta. Crede-ma ca vei primi raspuns daca doreste cineva sa o faca, nu este necesar sa deschizi topic nou sau sa postezi acelasi lucru de mai multe ori. In cel mai rau caz, in aceste situatii, nu faci decat sa atragi eventuale avertismente.
Ai grija pe viitor. O zi buna.



#195396 program saga

Postat de madalinab on 27 February 2009 - 08:57 PM in Arhiva

Tere, te rog sa fii atent la continutul mesajelor pe care le postezi in forum (deocamdata am in vedere acest mesaj si sper sa nu mai fie cazul pentru urmatoarele).
Regulamentul forumului cuprinde cateva reguli care trebuie respectate de catre toti membrii, printre care regasim:
Nu este permisa reclama comerciala fara aprobare prealabila. Orice username si display name ce contine reclama ascunsa la societati, produse, servicii sau siteuri comerciale va fi sters fara nici o avertizare.
Ai mentionat numele unei firme, deci ai incalcat regulamentul.
Nu se admite folosirea limbajului vulgar, obscen,
Cu siguranta puteai gasi alt cuvant pentru persoana de gen feminin.
Inainte de a deschide un topic nou, este OBLIGATORIU sa verificati daca acest subiect nu a mai fost discutat.
Daca exista, scrieti in acel topic. Daca nu exista, cautati cel mai potrivit forum pentru mesajele dumneavostra.

Avand in vedere prima intrebare din mesajul tau se intelege ca nelamurirea este legata de inregistrarea notelor contabile intr-un program de contabilitate, deci incadrarea topicului la sectiunea "monografie contabila" este gresita. Cat despre a doua intrebare: amesteci subiectele si iar nu este in regula.
Dati un titlu cat mai clar si sugestiv pentru topicul deschis!
Titlul ales de tine "firma franta" nu are mare legatura cu intrebarile puse...

In concluzie, daca te mai straduiai putin atingeai recordul la numarul de reguli incalcate.

Actiuni moderator: mutare topic in sectiunea programelor de contabilitate si, eventual, unirea cu topicul deschis deja pentru programul mentionat de tine.
Si, de asemenea, primesti o avertizare publica pentru marea ta neatentie.

Multumesc pt. intelegere.



#172482 program saga

Postat de madalinab on 15 May 2008 - 04:15 PM in Arhiva

ok, mushired, nu cred ca este suparare mare...ne mai enervam cateodata dar trece repede.
daca nu gasesti ajutor pt a lucra cu saga cel putin pana la depunerea bilantului(atentie!: 29 mai), te sfatuiesc sa lucrezi de mana actele pe care le ai(inteleg ca nu sunt multe de la infiintare pana la dec2007), dar in nici un caz sa ratezi depunerea bilantului la timp. daca mai ai nevoie de ajutor, trimite-mi p.m. si activeaza-l si tu pe al tau.



#172451 program saga

Postat de madalinab on 15 May 2008 - 10:16 AM in Arhiva

mushired, BIBI are dreptate, la fel si simona. iti voi raspunde insa la intrebarea din primul post, din mai multe considerente.
Deci: in mod normal ar fi trebuit sa inregistrezi documentele de infiintare la data obtinerii J-ului. Daca ai ridicat certificatul abia in octombrie(la ridicare se pune o stampila cu data) ar fi o explicatie pt faptul ca nu ti s-a cerut sa depui declaratii la sept. De fapt tu spui ca ai verificat vectorul fiscal ceea ce nu-i totuna cu situatia depunerii declaratiilor. Sau poate nu ai fost suficient de explicita.
Facturile pt tipizate: gandeste logic: cum inregistrezi factura pt avans? 409 = 401. Primesti factura pt tipizate: 6xx = 401. Este evident ca tb sa stornezi inregistrarea initiala, cea de avans, altfel ramai cu datorie la fz ceea ce nu se intampla in realitate. Pe aceeasi factura de tipizate ai storno avans deci 409 = 401 suma in rosu(cu minus). La inregistrari se adauga si TVA - daca firma este platitoare de tva.
Nu lucrez cu saga, dar banuiesc ca inregistrezi factura de avans si de storno la operatiuni diverse, iar cea de tipizate la gestiune. din cate stiu exista forum al utilizatorilor de saga, incearca o vizita acolo.
cat despre invatatul de pe forum...intr-adevar, ai ce invata pe forum, dar se poate intampla sa primesti si raspunsuri gresite care sa nu fie corectate la timp...nu suntem la scoala aici, mai degraba este o discutie libera si incercam sa ne ajutam.



#209527 program saga

Postat de madalinab on 22 August 2009 - 12:46 AM in Arhiva

Multumesc marra_2000 pt. ajutor.

Loredana
, am unit topicul tau cu acesta si ti-am sters mesajul postat ulterior aici (ai intrebat acelasi lucru).
Numai bine.



#167650 fisa postului - CERERI

Postat de madalinab on 27 March 2008 - 07:31 PM in Arhiva

exista un site cu fise de post - se pare ca au de toate, dar contra cost. nu postez numele pt a nu se considera reclama(mai ales ca nu am nici un interes)...daca nu gasiti altfel poate rezolvati acolo.



#166836 fisa postului - CERERI

Postat de madalinab on 22 March 2008 - 12:10 PM in Arhiva

o cautare pe google, si de ce nu, chiar pe forum, ai incercat?!



#184679 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 17 October 2008 - 08:07 PM in Arhiva

linteflorentina, primesti o avertizare publica pentru ca nu ai respectat Regulamentul in privinta postarii in sectiunea potrivita.
Aceasta avertizare o fac pentru ca ai postat sub mesajul in care rugam deja alti colegi sa aleaga sectiunea potrivita pentru alte discutii decat cele discutate in topic. Deci, am considerat ca nu ai luat in considerare mesajul transmis.
Te rog sa fii mai atenta pe viitor.
Multumesc pt intelegere.



#188912 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 05 December 2008 - 12:03 PM in Arhiva

:thumbup: Brenda, sa nu fii surprinsa daca vor mai urma cereri... :frusty:

Adaugat la data de 26/02/2009

Am mutat majoritatea mesajelor care contineau cereri de materiale intr-un topic deschis anterior, pentru examenul din 2008...un topic dedicat cererilor de materiale, ocazie cu care am adaugat si "2009" in denumirea topicului.
Acest topic s-a dorit a fi util membrilor prin materiale postate, atasate...eventual altele decat cele existente deja in topicele anterioare.
In masura in care este posibil, haideti sa pastram o oarecare ordine pentru ca tot noi - membrii dar si vizitatorii, etc. vom beneficia de avantajele unei cautari facile.

Multumesc pentru colaborare si mult succes!



#184440 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 15 October 2008 - 03:09 PM in Arhiva

Am primit email cu toate materialele in discutie de pe site CECCAR Cluj. Daca le doriti lasati adresa de email si va trimit forward.

NOTA: Nu am deschis nici un fisier, va trimit asa cum am primit. Sa nu ma capaciti daca ceva nu e-n regula. :thumbup:



#183535 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 03 October 2008 - 09:59 PM in Arhiva

Va propun o abordare:
Am creat topicuri distincte pe categorii...cine vrea sa povesteasca despre o problema isi alege materia respectiva, cine doreste sa intrebe despre cursuri, merge la topicul aferent, etc si, nu in ultimul rand, cine doreste sa ceara un material o face aici. Atat eu cat si voi ne-am convins ca aceste cereri nu se vor opri indiferent de motiv asa ca propun sa tratam cererile asa cum tratam orice alt mesaj...daca cererea este postata in sectiunea potrivita o privim ca atare, cine doreste sa raspunda o poate face, iar cine nu doreste - ignora mesajul.
Parerea mea este ca avand sectiune dedicata pentru cereri ar fi poate o lipsa de respect fata de membrii care posteaza aici.
Numai bine tututor!



#182602 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 22 September 2008 - 04:19 PM in Arhiva

michelle241279 si rona, avertizare publica pt nerespectarea regulamentului.
V-am mutat mesajele aici. Ati postat in sectiuni unde se discuta despre subiecte si/sau se posteaza rezolvari.
Cererile se aduna in acest topic.



#182880 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 25 September 2008 - 05:56 PM in Arhiva

mergi la pagina anterioara si gasesti link.



#182853 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 25 September 2008 - 12:03 PM in Arhiva

lili, nu ai fost deplasata, dimpotriva - ai punctat foarte corect.
Dar, intre timp, eu am mutat mesajele la sectiunea potrivita.
Asta este una din atributiile unui moderator, nu?...sa pastreze ordinea.



#183077 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 29 September 2008 - 10:20 AM in Arhiva

draga Ioana, daca este cineva dispus sa-ti trimita ceea ce ai cerut, bravo tie!
Dar, deja este caraghios, dupa parerea mea, sa ceri rezolvari cand in acelasi forum, in sectiunea unde ai intrat chiar tu exista topicuri intregi la fiecare materie cu asa ceva...mai mult chiar, sunt multe probleme analizate si ras-analizate.
Deci, daca nu primesti nimic in urmatoarele ...., CAUTA, draga mea...nu este greu deloc.
Numai bine.

p.s.: este valabil pentru toti cei care mai cer asa ceva - legat de cele rezolvate/postate deja.



#182936 cereri materiale de studiu examen de acces 2008-2009

Postat de madalinab on 26 September 2008 - 01:04 PM in Arhiva

Vezi postareacosmin0304, la Sep 10 2008, 10:36 AM, a spus:

buna
se poate si de aici. nu mai este arhiva rar
http://www.fisier.ro.../CECCAR2008.pdf
Sunteti incredibili...si asta ce e?!?!
postarea 204 din pagina anterioara.



#198527 ORDONANTA 34 / 2009

Postat de madalinab on 05 April 2009 - 05:19 PM in Arhiva

Vezi postareaDIANA CICERO, la Apr 4 2009, 10:18 PM, a spus:

ar fi aberant ca la noi sa se aprobe asa ceva, dar daca DA, jur ca dau in judecata statul roman la Curtea Europeana, pentru ca imi imi interzice indiret sa-mi castig existenta...si sper sa se stranga fooooarte multi cei care se vor alatura acestei cauze
poate ca ar fi timpul unei "revolutii fiscale"...este un topic pe forum, parca suna asa: "Opriti haosul din legislatia romaneasca", dar la cum suntem noi, romanii, nu stiu cati dintre noi am sustine cauza...de fapt orice cauza intemeiata.



#198841 ORDONANTA 34 / 2009

Postat de madalinab on 08 April 2009 - 01:58 PM in Arhiva

hm...pai cand vor ajunge la un numitor comun, respectiv guvernul si reprezentantii oamenilor de afaceri :sad: :smile: , vom avea un raspuns clar asupra formulei finale, dar ca si concluzie personala cred ca se doreste eliminarea societatilor cu astfel de activitate (cum ar spune ei - ceva de genul: de 2 bani).



#212017 care ar fi tarifele / salariu ...?

Postat de madalinab on 13 October 2009 - 10:53 PM in Important in meseria de contabil

Iuliana, nu este corect ceea ce faci cu adresa de email. Incalci Regulamentul si poti primi sanctiuni.
Lunarul nu a cerut contabil, deci nu este cazul sa-ti dai datele de contact.
In orice caz, exista in site sectiune speciala pentru cereri si oferte.

Va rog sa va limitati la tarife, asa cum a solicitat colegul.



#219726 grile rezolvate iunie 2007-cons. fiscal

Postat de madalinab on 20 February 2010 - 03:28 PM in CONSULTANT FISCAL

Florin, ti-am editat deja 2 mesaje si am rugamintea sa nu mai postezi acel site intrucat, indirect, iti faci reclama. Eu nu am gasit acolo nici o legatura catre blog-ul de care vorbesti, dar poate gasesti o cale sa faci trimitere direct in blog, daca tot doresti sa ajuti.
Altfel, site-ul postat este unul comercial si, fara autorizarea administratorului acestui forum, nu este acceptata reclama, fapt prevazut in regulament.

Numai bine.



#209287 NOILE FACTURI - OMFP 2226 privind utilizarea unor formulare financiar-contabile

Postat de madalinab on 17 August 2009 - 05:19 PM in Arhiva

Draga bazaita, te rog sa dai cautare in forum si vei gasi raspuns la intrebarea ta.
S-a discutat destul de mult despre acest lucru, s-au postat si pasaje din legislatie, chiar texte intregi.

Spor si numai bine.
Topic inchis si marcat pentru mutare/stergere.



#209472 NOILE FACTURI - OMFP 2226 privind utilizarea unor formulare financiar-contabile

Postat de madalinab on 20 August 2009 - 10:45 PM in Arhiva

bazaita: Va multumesc ptr raspuns,credeti-ma ca am cautat subiectul referitor la ''facturi
si chitante cu regim special'' dar nu am gasit,daca gaseam logic nu mai intebam pe forum.
putea-ti macar sa imi spuneti unde sa caut mai corect, sau sa lasati topicul deschis in speranta ca cineva neplictisit ma ajuta .decat sa ne purtam cum am fii plictisiti de cea ce vedem si sa ignoram persoanele care au nevoie de un mic ajutor,dar sa recunostem traim in Romania si vom a junge departe prin rautate.
o zi buna
va doresc

Draga bazaita, ai inteles gresit care sunt "atributiile" unui moderator pe acest forum; in orice caz nu prevad vreo obligatie de a da sfaturi sau de a face cautari. Ideea principala este aceea de a mentine ordine si disciplina.
Printre altele, actiunea mea a fost indreptatita si chiar am dat dovada de bunavointa intrucat nu am sters topicul si nu te-am sanctionat pentru incalcarea Regulamentului. Dar sa ajungi sa spui ca am parut plictisita sau ca te-am ignorat suna mai degraba a copilarie, cat despre rautate...hm, departe de mine.
Uite, acum chiar mi-am facut putin timp si am cautat ceea ce tu nu ai gasit...cat a durat?!...hai sa spun 5 minute, sa fie rotund. Si-apoi, despre acest subiect se povesteste cate ceva si in Codul Fiscal...iar la cautarea pe google cred ca nu-ti ajunge o zi sa citesti tot ce exista deja stocat.
Si inca un lucru: de regula, astfel de topice, care repeta povesti discutate deja, nu se lasa deschise sau se sterg direct atunci cand sunt descoperite intrucat nu fac decat sa aglomereze.
Numai bine si tie!

Topic unit.




Cometa SQL