Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Grup lucru examen consultant decembrie 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 48

Salt la continut


Grup lucru examen consultant decembrie 2007


1724 replies to this topic

#941 dana22

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:17 AM

Sunt de acord cu micavesa. Si eu am incercat sa citesc si sa inteleg legislatia din bibliografie, in speranta ca la fata locului imi voi aminti si voi raspunde corect dar e cumplit.
Parerea mea: o bataie de joc, asta e.



#942 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:18 AM

Vezi postareamirela 13, la Dec 6 2007, 11:15 AM, a spus:

stiti ce?
pana la urma, daca nu-l luam, nu pierdem altceva decat 5 mi. lei ( pt. provincie ceva mai mult )
eu simt ca am castigat ceva in cele cateva saptamani de cand citesc pt. examen
mi-am mai lamurit unele probleme, am aflat altele de care nu stiam...
codul de procedura fiscala chiar nu-l citisem niciodata...decat ce am avut strict nevoie...cateva articole acolo...
chiar daca nu ma aleg cu diploma...m-am ales cu cunostintele

eu una sunt perfect de acord cu tine. nu pierdem decat 5 mil. daca nu ne ducem pierdem mai mult. doar nu mai suntem copii sa ne fie frica de un examen.

Aceasta postare a fost editata de maneadn: 06 December 2007 - 11:19 AM




#943 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:19 AM

Haideti fratilor sa sunam la dobitocii astia si sa ii intrebam daca pun ceva intrebari pe site.
Andra



#944 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:20 AM

Vezi postareaAndra M, la Dec 6 2007, 11:19 AM, a spus:

Haideti fratilor sa sunam la dobitocii astia si sa ii intrebam daca pun ceva intrebari pe site.


mie nu-mi raspund



#945 dana22

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:21 AM

Nici mie.



#946 micha08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:22 AM

Bravo mirela,
Asa este! O gandire pozitiva!!!!!
In definitiv, peste cateva luni putem incerca din nou daca nu reusim acum!!!



#947 moruraluca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:35 AM

Vezi postareamicha08, la Dec 6 2007, 11:22 AM, a spus:

Bravo mirela,
Asa este! O gandire pozitiva!!!!!
In definitiv, peste cateva luni putem incerca din nou daca nu reusim acum!!!
Da, dar iar stres, iar emotii, iar nervi.......m-am saturat :smile:



#948 veronyp

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:37 AM

e posibil sa se publice intrebarile pe mfinante??



#949 mihaela_b

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 06 December 2007 - 11:38 AM

nu sunt.m-am uitat si eu



#950 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:39 AM

Vezi postareamoruraluca, la Dec 6 2007, 11:35 AM, a spus:

Vezi postareamicha08, la Dec 6 2007, 11:22 AM, a spus:

Bravo mirela,
Asa este! O gandire pozitiva!!!!!
In definitiv, peste cateva luni putem incerca din nou daca nu reusim acum!!!
Da, dar iar stres, iar emotii, iar nervi.......m-am saturat :smile:

eu una initial auzisem ca au nev de oameni si ca se va intra usor. acum...ce-o fi o fi. sanatosi sa fim



#951 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 06 December 2007 - 11:41 AM

Vezi postareaveronyp, la Dec 6 2007, 11:37 AM, a spus:

e posibil sa se publice intrebarile pe mfinante??
Se spune ca injuratura e o modalitate de eliberare a stresului. Dar vorba Mirelei, nu ne alegem cu nimic bun daca injuram si ne plangem. Doar suntem invatati cu stresul, nu e asa? Sa vedem partea buna a lucrurilor, indemn la calm si toleranta.... :cool: :smile:



#952 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 06 December 2007 - 11:43 AM

"Lista cu repartizarea pe zile și pe săli a candidaților din categoria "APROBAT" se va publica pe site cu cel mult 48 de ore înainte de data examenului. " - ei asa zic

ATENTIE : CEL MULT inseamna ca e maxim 48 ore - dci pot sa dea si cu 1 ora inainte de examen ! :smile: :thumbup:
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#953 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:44 AM

Vezi postareamaneadn, la Dec 6 2007, 11:18 AM, a spus:

eu una sunt perfect de acord cu tine. nu pierdem decat 5 mil. daca nu ne ducem pierdem mai mult. doar nu mai suntem copii sa ne fie frica de un examen.
nu e vorba ca ne e frica ... asa este, am castigat ceva informatii, si chiar daca nu reusim in sesiunea urmatoare vom avea o baza minima, nu vom mai pleca la drum ca orbetii .... in primele zile de invatat nici nu stiam structura codului fiscal, acum am avansat putin .... Dar eu ma minunez de idiotii astia pt ca NU s-a facut NIMIC pt pregatire, pe site-ul mfinante nu mai exista rubrica de consultanta, pe site-ul CCF nu exista publicat NIMIC ca pregatire pt acest examen, nici macar subiectele date in sesiunile precedente, nici macar cele 500 de anul trecut .... NIMIC .... iar la telefon ni se spune sa ne uitam peste cele din iunie. Bun, ma uit peste cele din iunie,dar unde le gasesc ? Varianta oficiala .... Unde sunt cele din iunie ????? trebuie sa caut pe net ????? Poate ca subiectele astea care circula nici nu sunt cele oficiale ....Nu stiu ..... Unde sunt facute publice cele din iunie ????

Inclin sa cred ca va fi ca in noiembrie 2006 datorita lipsei totale de informatii ....



#954 veronyp

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:47 AM

ce parere aveti de asta??
Membrii Camerei care s-au declarat inactivi și nu desfășoară o activitate incompatibilă cu activitatea de consultanță fiscală, respectiv funcționarii publici, sunt obligați să solicite în scris trecerea la statutul de membru activ al Camerei Consultanților Fiscali (art.4, alin.3, și art.67 din Regulamentul de organizare și funcționare al C.C.F.).



#955 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:48 AM

Vezi postareamihavesa, la Dec 6 2007, 11:44 AM, a spus:

Vezi postareamaneadn, la Dec 6 2007, 11:18 AM, a spus:

eu una sunt perfect de acord cu tine. nu pierdem decat 5 mil. daca nu ne ducem pierdem mai mult. doar nu mai suntem copii sa ne fie frica de un examen.
nu e vorba ca ne e frica ... asa este, am castigat ceva informatii, si chiar daca nu reusim in sesiunea urmatoare vom avea o baza minima, nu vom mai pleca la drum ca orbetii .... in primele zile de invatat nici nu stiam structura codului fiscal, acum am avansat putin .... Dar eu ma minunez de idiotii astia pt ca NU s-a facut NIMIC pt pregatire, pe site-ul mfinante nu mai exista rubrica de consultanta, pe site-ul CCF nu exista publicat NIMIC ca pregatire pt acest examen, nici macar subiectele date in sesiunile precedente, nici macar cele 500 de anul trecut .... NIMIC .... iar la telefon ni se spune sa ne uitam peste cele din iunie. Bun, ma uit peste cele din iunie,dar unde le gasesc ? Varianta oficiala .... Unde sunt cele din iunie ????? trebuie sa caut pe net ????? Poate ca subiectele astea care circula nici nu sunt cele oficiale ....Nu stiu ..... Unde sunt facute publice cele din iunie ????

Inclin sa cred ca va fi ca in noiembrie 2006 datorita lipsei totale de informatii ....
in iunie au fost publicate pe mfinante(joi noaptea) doar intrebarile fara variante de raspuns. nu erau nici macar numerotate



#956 malabs

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:As vrea sa fiu in UE. Cu adevarat.

Postat 06 December 2007 - 11:53 AM

Si daca va fi ca in noiembrie 2006 vor intra 26 de "intelepti" (sau cei mai mari baftosi in viata) in marea "Camera". Si legiutorul nu va da drumul la obligativitatea vizarii de catre consultanti pana nu vor fi destui in tagma asta.
Eu zic ca interesul lor este sa devina mai multi sa poata sari la gatul Parlamentului: "Vrem si noi o bucata de ciolan ca doar am platit 500 lei la examen si 1.000 pt inscriere"

Partea finala e cu titlu de gluma ca ma simt si eu... :biggrin:



#957 elenaion

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 06 December 2007 - 11:54 AM

am sunat la ccf si auspus ca in cursul zilei va aparea repartizarea, si ca nu sunt obligati sa faca grile, sa le luam pe cele de iunie



#958 mariusoana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Buzau

Postat 06 December 2007 - 11:56 AM

S-au adunat cativa banuti la camera nu credeti ?
4075 de persoane x 500 lei = 2.037.000 lei . Macar informatii sa se dea pentru cotizatiile acestea.

Vezi postareamariusoana, la Dec 6 2007, 11:55 AM, a spus:

S-au adunat cativa banuti la camera nu credeti ?
4075 de persoane x 500 lei = 2.037.500 lei . Macar informatii sa se dea pentru cotizatiile acestea.




#959 mirela 13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:56 AM

au insistat cu " cele din iunie " inca de la inceput....
nu cred ca va fi mare mirare daca nu vor mai publica nimic...
miri



#960 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:58 AM

Vezi postareamaneadn, la Dec 6 2007, 11:48 AM, a spus:

in iunie au fost publicate pe mfinante(joi noaptea) doar intrebarile fara variante de raspuns. nu erau nici macar numerotate
si daca au fost publicate atunci, de ce acum nu mai sunt ??? pe mfinante sau pe ccfiscali ..... este greu sa atasezi niste pdf-uri ???






Similar Topics Collapse

9 useri citesc topicul

0 membri, 9 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL