Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
nu exista contul 101 capital in balanta - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


nu exista contul 101 capital in balanta

1 reply to this topic

#1 AVADANI ELENA GABRIELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Interests:informatii utile

Postat 19 March 2010 - 06:00 PM

Am preluat de curand contabilitatea la un ong si nu este in balanta contul 101 CAPITAL ci doar cel de rezerve 1061.
Este normal? E diferit tratamentul capitalului social fata de societati comerciale?Nu cred ca este corect. Poate imi raspunde cineva care tine contabilitatea la ong.
Multumesc



#2 GEORGE NEAGU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:
  • Gender:Male

Postat 20 March 2010 - 11:37 AM

Vezi postareaAVADANI ELENA GABRIELA, la Mar 19 2010, 06:00 PM, a spus:

Am preluat de curand contabilitatea la un ong si nu este in balanta contul 101 CAPITAL ci doar cel de rezerve 1061.
Este normal? E diferit tratamentul capitalului social fata de societati comerciale?Nu cred ca este corect. Poate imi raspunde cineva care tine contabilitatea la ong.
Multumesc
Se numeste petrimoniul initial al asociatiei si se regaseste in contul 102 aporturi. Cauta sa vezi prin actele de la infiintare si prin primele balante. L-o fi bagat prin alte conturi. Succes.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL